SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Haydi Aksaray Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkalım

Haydi Aksaray Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkalım

A - +

Aksaray Haberleri - 26.06.2020 - 13:55

Haydi Aksaray Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkalım

AK Parti İl Kadın Kolları Teşkilat Başkan Yardımcısı Fatiş İçli ve Kadın Kolları yönetimi ve üye kadınlar, sahipsiz sokak hayvanlarına destek olmak amacıyla, Aksaray halkını “Haydi sende sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak” kampanyasına davet etti.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca organize edilen ve 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen basın açıklamasında AK Parti İl Kadın Kolları Teşkilat Başkan Yardımcısı Fatiş İçli, “Sahipsiz, sessiz can dostlarımız sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı artırmak ve dikkat çekmek amacıyla açıklamaktan gurur duyarız” ifadelerinde bulundu.

Bu merhamet çağrısına kulak verecek, duyarlılık gösterecek ve çağrılarına destek verecek tüm Aksaraylı vatandaşları gönülden kutlayan İçli; “Bizlerin görevi, Allah rızasını gözetmek, kendimizin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını da gözeterek “Yaratılanı severim yaradandan ötürü!” düsturunca yaşamak ve dünyayı güzelleştirmektir. Dünyanın tek sahibi insanoğlu değildir. Bu mavi gezegende bizim kadar Yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerinde yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız. Dünyayı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız” ifadelerinde bulundu.

Seslerini duyuramayan sahipsiz hayvanların, yaz mevsimi ile beraber gelen sıcak havanın getirmiş olduğu yemek, barınak ve su bulma gibi zorluklarla mücadele etmekte olduklarının altını çizen İçli; “Özellikle pandemi ile beraber gelen kısıtlamalarda ve mevsimin de etkisiyle sıcaktan çok fazla etkilenen can dostlarımız ya bitkin düşüyor veya yaşamlarını kaybediyorlar. İki cihan serveri sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hadis-i şerifinde “Bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah’tan korkun!” diyerek bizleri uyarmıştır. Sahibi Allah olan sokak hayvanları için, belirli günlerde “Bir Kap Su, Bir Kap Mama” kampanyasına biz de AK Kadınlar olarak destek oluyoruz. Buradan Aksaray ilimizdeki gani gönüllü vatandaşlarımıza sesleniyoruz.”

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021