SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Hasandağı Piknik ve Mesire Alanı Sezona Hazır

Hasandağı Piknik ve Mesire Alanı Sezona Hazır

A - +

Ana Manşet - 05.06.2023 - 20:54

Hasandağı Piknik ve Mesire Alanı Sezona Hazır

Aksaray Belediyesi’nin vatandaşlara aileleri ile birlikte piknik yapabilecekleri, doğa ile iç içe olabilecekleri yeni bir sosyal donatı alanı oluşturmak için başlattığı Hasandağı Piknik ve Mesire alanında çalışmalar sona yaklaşıldı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Hasandağı yöresinin piknikçilerin gözde adresleri arasında yer aldığını ve vatandaşlara güzel bir ortam hazırlandığını bildirildi.

Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilen piknikçilerin gözde adreslerinden yer alan Hasandağı piknik ve mesire alanında başlatılan çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Hasandağı Piknik ve Mesire alanında yapılan sosyal donatı alanı ile vatandaşlara doğa ile iç içe olmaları amaçlanıyor.

Hasan Dağı Mesire alnında yapılan çalışmalarla ilgi açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şu ifadeleri kullandı; “Şehrimizin en önemli mesire alanlarından birisi olan Hasan Dağı’nda mevcut piknik alanı başlatılan çalışma son aşamaya geldi. Piknik sezonu öncesinde sosyal tesisimizi devreye alacağız. Vatandaşlara daha sağlıklı ve temiz ortamlarda pikniklerini gönül rahatlığı ile yapmalarına olanak sağlayacağız” dedi.

Aksaray Belediyesi Hasandağı piknik ve mesire alanın yenilenen yüzüyle herkesin rahatlıkla gelebileceği bir ortam olacağını belirten Belediye Başkanı Dinçer, piknik alanında giriş tagı ile birlikte serbest piknik alanları, karavan park ve çocuk oyun alanlarının yenilendiğini hatırlattı.

Hasandağı piknik ve mesire alanın yapılan sosyal tesisi ile ilgili de konuşan Başkan Dinçer “Piknik alanımızda kafeterya olacak, mescit ve lavabolar yer alacak. Hasan Dağı’nın eşsiz doğasından vatandaşlarımızın en güzel şekilde yararlanmasını arzu ediyoruz.” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021