SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Belediye Haberleri » Güneş Enerji Santrali Aksaray Belediye Bütçesine Katkı Sağlıyor

Güneş Enerji Santrali Aksaray Belediye Bütçesine Katkı Sağlıyor

A - +

Belediye Haberleri - 15.06.2022 - 11:39

Güneş Enerji Santrali Aksaray Belediye Bütçesine Katkı Sağlıyor

Aksaray Belediyesi’nin, doğal kaynakları enerjiye dönüştürmek amacıyla Kapalı Salı Semt Pazarı çatısında kurulumunu gerçekleştirdiği Güneş Enerjisi Santralinden 4 Milyon 406 bin lira gelir elde edildi.

Kapalı Salı Semt Pazarı çatısında 13 bin metrekarelik alan üzerine kurulan Güneş Enerjisi Santrali geçtiğimiz yıl kendi maliyetini karşıladı. GES Projesinden elde edilen enerji getirisi belediye bütçesine gelir kaynağı oldu.

Aksaray’ın her alanda gelişmesi için birbirinden farklı projelere imza atan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yenilebilir enerji kaynakları arasında yer alan Güneş Enerji Santraliyle önemli bir projeyi şehre kazandırmış oldu. Şehrin potansiyelini de ortaya çıkaran GES projesi birçok yatırımcı için örnek projeler arasında yer aldı.

Tüm dünyanın artık yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneldiğini ve bu kaynaklardan birinin de güneş enerjisi olduğunu aktaran Başkan Dinçer, güneş enerjisinden elektrik elde etme ve yenilenebilir bir enerji kaynağı oluşturma noktasında Aksaray’ın önemli bir potansiyeli elinde bulundurduğunu açıkladı.

Aksaray’da günlük ortalama güneşlenme süresinin yüksek olması sayesinde tesisin etkin ve verimli bir şekilde üretim yaptığını belirten Başkan Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Kapalı Semt Pazarı çatısında kurulumunu gerçekleştirdiğimiz Güneş Enerji Santralimiz kurulduğu günden bugüne kendi maliyetini karşılayarak belediye bütçesine katkı sağlamaya başladı. Güneş enerji santralimizde kurulduğu günden itibaren 4 Milyon 406 bin lira gelir elde ettik. Tesisimizde elektrik enerjisinden elde ettiğimiz geliri vatandaşlarımızın hizmetinde kullanıyoruz. Şehrimizin potansiyellerini kullanarak yenilebilir enerji projelerimizin sayısını artırmayı planlıyoruz.’’

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021