SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Eğitim » Fikirler Güçlü Etkilere Sahiptir

Fikirler Güçlü Etkilere Sahiptir

A - +

Eğitim - 09.11.2021 - 9:48

Fikirler Güçlü Etkilere Sahiptir

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, fikirlerin güçlü etkilere sahip olduğunu ve zaman içerisinde bu etkilerin farklı biçimlerde tezahür ettiğini söyledi.

 

ASÜ Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından desteklenen projelerin imza töreninde konuşan Rektör Şahin, Salgın süreci münasebetiyle ihtisaslaşmayı içeren işlerin bir miktar aksadığını, ancak mevcut şartları en iyi şekilde değerlendirerek açığı kapatmak arzusunda olduklarını söyledi. ASÜ’nün ihtisaslaştığı alanın ürün bazlı değil hizmet sektörü ağırlıklı olduğunu kaydeden Şahin, “Bu alanda bir çalışma yapıyorsanız etkilerini orta ve uzun vadede görebilirsiniz. Hayatta bir fikirden daha güçlü bir şey olamaz. Bir fikriniz varsa, bu fikir eninde sonunda hayata aktarılır ve tahmininizin ötesinde bir etkiye sahip olabilir” dedi. Bisiklet konusundan örnek veren Şahin, şöyle devam etti: “Bugün kampüsümüzde 15 kilometrenin üzerinde bisiklet yoluna sahibiz. 11 bin civarında sisteme kayıtlı bisiklet kullanıcımız var. Gerekli altyapıyı her geçen gün daha da güçlendiriyoruz. Burada yaptığımız çalışmalar bir süre sonra şehirde de bir karşılık buldu ve geniş bir taşma etkisi oluşturdu. Biz, bu husustaki her projenin çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Çalışmalara projelerle katkı veren herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz de projelerin toplu şekilde imzalandığı ilk töreni gerçekleştirmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi ve çalışmaları hızlandırmak arzusunda olduklarını vurguladı.

 

Yapılan açıklamaların ardından Rektör Şahin ve akademisyenler protokol metinlerini imzalandı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021