Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Ertürk; Ne Verdiniz de Hangi Yüzle Oy Bekliyorsunuz?

Ertürk; Ne Verdiniz de Hangi Yüzle Oy Bekliyorsunuz?

A - +

Ana Manşet - 10.05.2023 - 22:11

Ertürk; Ne Verdiniz de Hangi Yüzle Oy Bekliyorsunuz?

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Adayı Ali Abbas Ertürk CHP İl Başkanlığı döneminde de olduğu gibi, milletvekilliği seçimlerine giderkende halkla iç içe olmaya devam ediyor. Ertürk dün de, sabah gün aydınlanmadan Aksaray hayvan pazarında hayvancılıkla uğraşan vatandaşların problemlerini dinlemek için hayvan pazarına gitti.

Aksaraylı çiftçiler ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşları dinleyen Ertürk “ Aksaraylıyirmi senedir her alanda olduğu gibi bu alanda da yalnız bırakıldı. Çiftçi üretebilsin diye iki adım öteden su getiremediler. Köyde geçimini hayvancılıktan sağlayan vatandaşlarımızı ağır maliyetler altında ezerek süt veren hayvanlarını kesmek zorunda bıraktılar. Ülke genelinde olduğu gibi Aksaray’da da her iki alanda üretimi bitirdiler. Yeşil Aksaray diye ün salan Aksaray’ı ot bitmez bir hale getirdiler. Aksaray’ın köyü kasabası yirmi senedir Aksaray’dan oy alanlar için çökülecek rant kapısı, yok pahasına kapatılacak hazine arazisi olmaktan öteye gitmedi. Bir gidelim de şu bize senelerdir oy veren hayvancıyı bir dinleyelim, sorunlarına çözüm üretelim demediler. Hayvan pazarını gördülerse bir tek kurban bayramında görmüşlerdir” diyerek mevcut milletvekillerinin tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşları nasıl göz ardı ettiklerine değindi.

İlçelerdeki Organize Sanayi, Bizimle Tarım ve Hayvansal Sanayi Üretiminde Marka haline Gelecek

Milletvekili Ali Abbas Ertürk “Senelerdir Aksaray için, Aksaraylı Tarım ve Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız için ne yapabilirim diye üniversitelerin değerli hocaları ile çalışmalar yapıyoruz. Mevcut iktidarın vekilleri gibi, seçim zamanı tutulmayacak sözler vererek yaparız ederiz demiyorum. YapacaklarımıBÜYÜK AKSARAY VİZYONU proje kataloğumda da gördüğünüz gibi projelendirdim. İşe tarımsal sulama sorununu çözerek başlayacağım. Aksaray’ı yılın her mevsimi tarımsal üretimin süreceği, beraberinde hayvancılık projeleri ile şahlanacağı bir hale getireceğim. Tarımsal faaliyetlerin ayrılmaz parçası olan seracılığı şehrin yeni istihdam ve üretim kapısı haline getireceğim. Tarım ve hayvancılık birbirinden ayrılamayacak alanlar. Sen Aksaray’ın tarımsal sulama sorununu çözmezsen tarım olmaz. Tarım olmazsa hayvancılık olmaz. Hayvancılıkla uğraşan emektar köylümüz yem fiyatlarına yetişemez. Bunlar yirmi senede ne yaptılar? Türkiye’yi etini sütünü dışardan alan bir ülke konumuna getirdiler. Üreticiyi bitirdiler. Bu insanların geçim kapısı bu demediler. Ben 15 Mayıs’tan itibaren Hasan dağı yöresindeki ihtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulumu için kamu-özel sektör iş birliği çalışmalarını başlatacağım.”diyerek neler yapacağı konusunda bilgiler verdi.

ERTÜRK; Beceriksiz Milletvekillikleri, Beceriksiz İl Başkanları Şimdi Gelmiş Oy İstiyor

Ertürk konuşmasının devamında “İktidar partisi Milletvekiliyim diye övünenler, iktidar partisi il başkanıyım diye övünenler Aksaray için ne yaptılar? Hiç bir şey! Şimdi gelmiş oy istiyorlar. Bize oy verin ki bu gidişatı düzeltelim diyorlar. Yirmi senedir bu ilin iktidar partisi Milletvekili ben miydim? Bu ilin iktidar partisi il başkanı ben miydim? Şimdiye kadar neden yapmadınız? Yaptınız da ben mi görmedim. Yaptınız da Aksaray’da tarım, hayvancılık ondan mı bitti? Yirmi senedir Aksaraylıyı su diye, demir yolu diye, havaalanı diye masallarla uyuttunuz. Ama o devir bitti. Aksaraylı her gittiğimiz yerde ‘değişim şart ‘diyor. Her gittiğimiz yerde yeter’ artık bizi kurtarın’ diyor. Siz şimdi Aksaraylıdan hangi yüzle oy istiyorsunuz. “Ne verdiniz?” diye sormaz mı size vatandaş. Vatandaş sorarsa siz ne cevap vereceksiniz? Siz kendi beceriksizliklerinizi örtmek için çamur siyaseti yapıyorsunuz. Bir PKK türküsü tutturdunuz gidiyorsunuz. Bu iftira ile altılı masayı karalıyorsunuz ki iktidar değişmesinde yarattığınız enkaz görünmesin. Ama vatandaşlarımız sizin bu çamur siyasetinizi farkına varacak kadar akıllı. Altılı masa sadece altı partiden oluşuyor lakin Gaffar Okan katili HÜDAPAR birçok ilde AK Parti listelerinden seçime gidiyor. 14 Mayıs sabahı Aksaraylı yirmi senedir verdiği oyun hesabını sandıkta soracak. Artık yanlarında olacak, ne haldesiniz diye soracak ve kendilerine hizmet edecek milletvekilleri ile yani İYİ Parti Milletvekilleri ile yola devam edecek” dedi.

İYİ Parti Milletvekili adayı Ali Abbas Ertürk gün boyu bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Hayvan pazarı ziyaretinden sonra Ertürk, Aksaray Otobüs Terminalini, Kia Akçay Kardeşler firması, Yeniler Servis, değirmen makinaları üreten Çift kartal Fabrikası, Aksaray’ın süt ürünlerinde önemli bir yeri olan yerli firması Harzem süt ve süt ürünleri fabrikasını ziyaret etti. Özel Aksaray Hastanesinde Doktorlar ve sağlık çalışanları ile bir araya gelen Ali Abbas Ertürk sağlık camiasının beklentilerini dinleyerek fikir istişaresinde bulundu. 3M ROTA Eğitim Kurumlarını ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen geldi ve merak edilen soruları cevapladı. İlerleyen saatlerde ise Aksaray’a büyük istihdam sağlayan MERCEDES firması fabrika çıkışında çalışanları ve servis şoförlerini ziyaret etti.

 

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021