SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Engelliler Haftası düzenlenen etkinlikle kutlandı

Engelliler Haftası düzenlenen etkinlikle kutlandı

A - +

Aksaray Haberleri - 12.05.2016 - 17:55

Engelliler Haftası düzenlenen etkinlikle kutlandı

13 Yaş üstü zihinsel engelli erkeklere 24 saat bakım hizmeti verilmesi amacıyla kurulan Aksaray Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin “Engelliler Haftası” münasebetiyle düzenlemiş olduğu oyunlarBelediye Tiyatro Salonunda sergilendi.
Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan engellilerin sunduğu gösteriyi Vali Şeref Ataklı, İl Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, Aksaray Belediye Başkan yardımcısı Güven Kemerkaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, İl Müdürleri ve davetliler izledi.
Vali Şeref Ataklı program öncesinde yaptığı konuşmada, Engelliler haftası münasebetiyle Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin düzenlemiş olduğu bu etkinliğinçevremizdeki engellilerin varlığının hissedilmesini, bu konuda toplumun bilgi sahibi olmalarını açısından önemli olduğunu belirtti.
Vali Ataklı: “Ülkemizde son yıllarda gerçekleştirilen uygulamalarla engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması, daha rahat, daha huzurlu, daha konforlu hayat sürmeleri açısından her türlü imkân kendilerine sağlanmaya çalışılıyor. Devletimizin bu anlamda sağladığı imkânlar gerçekten bir hayli iyi durumda. Zamanla eksik gördüğümüz hususlar tamamlanarak eksikler giderilecek. Çünkü engellilerimiz bizim insanımız, hepimiz bir ve beraberiz, tüm farklı yönlerimizle bir bütünüz. Dolayısı ile onların herhangi bir mağduriyet yaşamasına fırsat vermememiz gerekiyor” dedi.
Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan engelliler yaptıkları uzun hava, kaşık oyunları, halay ve tiyatro gösterileri ile izleyicileri etkileyerek hem kendileri eğlendiler hem de katılımcıları eğlendirdiler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021