SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » En İyi İcraatlar AK İcraatlardır

En İyi İcraatlar AK İcraatlardır

A - +

Ana Manşet - 27.04.2023 - 19:42

En İyi İcraatlar AK İcraatlardır

AK Parti Aksaray İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘AK İcraatlar’ konulu toplantıda 2002 yılından bugüne kadar AK Parti hükümeti tarafından yapılan yatırımlar tanıtıldı. AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, Cumhuriyet’in yüzüncü yılında Türkiye’nin her bir köşesinde şahlanış adımları atılacağını ve Aksaray’ın da bu manada şuan ki konumundan çok daha ileri seviyelere geleceğini vurguladı.

Toplantıda katılımcılara kısa bir konuşma yapan AK Parti Aksaray Milletvekili Adayı Av. Sinan Özkan, “İşimiz hizmet, gücümüz millet düsturuyla başladığımız bu hizmet kervanında durmak yok yola devam ilkesiyle bugünlere geldik. Bugünde şunu söylüyoruz durmak yok, ‘Doğru Adımlarla Yola Devam’. Türkiye’nin 100. Yılı şahlanış yılımız olacak. ‘Doğru Zaman Doğru Adam’ ilkesiyle liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Milletvekili adaylarından Sevinç Kasal, katılımcılara teşekkür ederek, “Biz büyük bir aileyiz. Milletimiz 14 Mayıs’ta Türkiye Yüzyılı vizyonumuza liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan’a en güçlü desteği verecektir” diye konuştu.

Aksaray’a gelecek her yatırım için Ankara’da her kapıyı çok defa aşındırdıklarını ifade eden Milletvekili adaylarından Hüseyin Altınsoy, “Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hem yerelde hem de genelde çok büyük işler yaptık. Yaparsa yine AK Parti yapar diyoruz. Başlasın Türkiye ve Aksaray yüzyılı. Yarın değil hemen şimdi” dedi.

Görevde olduğu süre boyunca Aksaray’ın menfaatine olan güzel işler ortaya koyduklarını ifade eden Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ise, özellikle alt yapı çalışmaları, kentsel dönüşüm prozeji, yeni sanayi sitesinin inşası konularına vurgu yaptı. Kendinden önce görevde olan belediye başkanlarının çalışmalarına yenilikçi birçok proje ile destek olarak Aksaray’ı modern şehir havasına büründürdüklerini ifade eden Dinçer, Türkiye Yüzyılı’nda Recep Tayip Erdoğan liderliğinde Aksaray’ın da şahlanışa geçeceğini vurguladı.

Konuşmacıların ardından kürsüye çıkan AK Parti 27. Dönem Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Cengiz Aydoğdu, 2002-2023 yılları arasında AK Parti iktidarında eğitimden sağlığa, tarımdan spora, sanayiden turizme varana kadar birçok alanda yapılan yatırımları anlattı.

Aksaray’ın hızla büyüdüğünü söyleyen Aydoğdu, şehrin 10 yıl sonra büyükşehir olabilecek statüye geleceğini ifade etti.

Yatırımlarda dikkat çeken konuları ayrıntılarıyla anlatan Aydoğdu, “Eğitim konusunda öğrenci sayımız yüzde 20 artarken, öğrenciye hizmet veren öğretmen ile derslik sayımız ise yüzde 300 ile 400 artmıştır. İşte bu AK Parti farkıdır. Şu anda Türkiye standartlarının çok üstündeyiz. Bir sınıfa neredeyse 19-21 öğrenci düşüyor. İstanbul’da ise bu rakam 40-50 civarında. Şehrimizdeki spor salonu sayımızı da 5’ten 20’ye çıkarttık. Yakın zamanda Aratol bölgesine 120 dönümlük bir yere büyük bir stad kazandıracağız. Üniversitemizin en önemli bölümlerinden biri olan tıp fakültemizde mezun veriyor. Önümüzdeki günlerde diş hekimliğinde poliklinik hizmetlerine başlayacağız. Seneye ise öğrenci alımlarımız başlayacak” dedi.

Aksaray’a 400 yataklı şehir hastanesi yapılacağının müjdesini veren Aydoğdu, şöyle konuştu:“2019 yılında hastanemiz pandemiyle birlikte ilk sınavını verdi. 600 yataklı hastanemize, tıp

fakültesini açınca sağlık bakanımızı da ikna ettik ve yanına ek hastane yaparak yatak sayımızı 940’a çıkardık. Bizim burası üniversite araştırma hastanesi. Şu anda belediye başkanımızla beraber yer çalışmalarına başladık ve inşallah yeni dönemde 400 yataklı şehir hastanemizin inşaatına başlayacağız. Onun müjdesini de buradan vatandaşlarımıza duyuruyorum. Bütün ilçelerimizdeki hastanelerimizi kamu hastanesi statüsüne getirdik. Önümüzdeki süreçte her ilçemiz ihtiyacı olan doktoru bulabilecek. En son hastanemizi Sultanhanı ilçemizde açtık. Eskil ve Ortaköy ilçelerimizde biri 50 diğeri 75 yataklı olan 2 hastanemizin ihalesine bu yıl yapacağız.”

Aksaray kamuoyunda o kadar çok icraat yapmalarına rağmen ‘ne yaptılar’ algısıyla karşılaştıklarını belirten Aydoğdu , “Hizmet yapmamıza rağmen eleştirilere maruz kaldık. Muhalefet söylemidir ‘Aksaray’a ne yaptılar’ söylemi. Algı için gerçeklikten uzak tutularak söylenmiş sözdür. Bizim yaptıklarımız da yapacaklarımız da ortadadır. Onlar gerçek olduğu için bu soruyu sormuyor. Onlarda halkımız da AK Parti iktidarında Aksaray’ın geldiği noktayı çok iyi biliyorlar. İnsanlar sandıkta geleceklerini, umutlarını, şehirler yarınlarını belirlemek için oy kullanır. Biz yaptıklarımızla yarınlara umut oluyoruz. Milletimiz de bunu çok iyi biliyor” dedi.

Şu anda günlük 7 bin ile 9 bin arası poliklinik sayımız var. Burada 70-80 kişiden şikayet olabilir. Bundan sağlık hizmeti verilmiyor sonucu çıkmaz. Hastanemizde koçlar gibi sağlık hizmeti veriyoruz. Hastane ekibimiz aslanlar gibi çalışıyor. Günde 7-9 bin hastaya bakılan yerde şikâyet elbette oluyor. Bu insan tabiatında var. Her toplumda beğenmeyenler olur. Hata ve yanlışlarda olur. Bunu biz kamuoyuna anlatıyoruz.”

Aksaray’ın bir tarım şehri olduğuna vurgu yapan Aydoğdu şu sözleri söyledi: “Aksaray Türkiye tarımında sıralamaya giren bir ilimizdir. En büyük sorunumuz ise tarımsal sulamadır. Şehrimiz ülkemizin en kurak ilidir. Tuz Gölü havzasında olduğumuz için sıkıntıları biliyoruz. Sarıyahşi ilçemiz 2 bin 400 hektarlık bir alanı Hirfanlı Barajından su alıp önümüzdeki günlerde tarlalarımızı sulayacağız. Kızılırmak’tan ilk suyu Sarıyahşi ilçemize getirmiş oluyoruz. Devamında Hirfanlı Barajının üst tarafından yeni bir hatla Sultanhanı ve Eskil ilçelerimizi suya kavuşturacağız”

‘Şehrin girişine mezarlık yapılıyor’ diyenlere buradan cevap vermek istediğini ifade eden Aydoğdu, “Şehrin girişine güzel bir külliye yapıyoruz. Mezarlık ise içeride vadide kalıyor ve gözükmüyor. Çok sık ve modern bir alan olacak ve hepimizin mekânı olacak. Biz anlatmaktan siz dinlemekten yoruldunuz. Bunu yapanlar ise yapmaktan yorulmadı. Bunların hepsi Recep Tayyip Erdoğan sayesinde yapıldı. Hizmetlerin devamı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seçmemiz lazım” diye konuştu.

Oldukça geniş bir katılımın olduğu toplantıda AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, Aksaray Milletvekili Adayları Cengiz Aydoğdu, Hüseyin Altınsoy, Sevinç Kasal, Av. Sinan Özkan, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, İGM Başkanı Mehmet Tüzün ve çok sayıda partili katıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021