SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Dinçer, tahinli pideyi bu ramazanda da sofralara taşıyor

Dinçer, tahinli pideyi bu ramazanda da sofralara taşıyor

A - +

Ana Manşet - 03.04.2023 - 10:57

Dinçer, tahinli pideyi bu ramazanda da sofralara taşıyor

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, göreve gelmesi ile coğrafi işaretli ürün olarak Aksaray’a özgü bir lezzet olarak tescil ettirdiği tahinli pideyi bu ramazanda da sofralara taşıyor.

Aksaray Belediyesi, Ramazan geleneklerini yaşatmak için bu yılda birçok faaliyeti eş zamanlı olarak yürütüyor. Gönül Belediyeciliği ve sosyal belediyecilik anlayışının en güzel örneklerini yaşatan Aksaray Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda vatandaşlara ücretsiz olarak tahinli pide ikramında bulunuyor. Şehir Merkezi başta olmak üzere tüm köylere, beldelere ve ilçelere tahinli pide dağıtımı yapan Belediye ekipleri bu yıl 30 bin tahinli pideyi sofralara taşımayı hedefliyor.

Tahinli pidenin yanı sıra Ulu Cami önünde kurduğu iftar çadırı ile günlük Bin 500 kişiye iftar ikramında bulunan Aksaray Belediyesi, Ramazan Ayı’nda 100 bin aileye Ramazan Pidesi, günlük 2 bin kişiye sıcak yemek servisi, ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi dağıtımına devam ediliyor.

Ramazan Ayının bereket iklimini tüm şehirde yaşatmak için çalıştıklarını belirten Başkan Dinçer Ramazan ayı içerisinde faaliyetlerine yönelik yaptığı değerlendirme şu ifadeleri kullandı; “Ramazan paylaşmaktır sloganıyla yola çıkarak, yardımlaşma ve paylaşma duygusunun üst seviyede yaşadığımız bu mübarek ayda hemşerilerimin evlerine ikramlarımızla konuk oluyoruz.

Evlere yaptığımız servislerin yanı sıra Ulu Cami önünde kurduğumuz iftar çadırımızla her gün çok sayıda hemşehrimizle aynı iftar sofrasında buluşuyoruz. Ayrıca ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlerine temel ihtiyaçlarını karşılayacak malzemelerinin yer aldığı gıda kolileri ulaştırıyoruz. Düzenli olarak zaten ailelerimizin yanlarındaydık, böylelikle bu ayda daha çok aileye ulaşıyoruz.

Yardım kolilerimiz dışında, sıcak yemek yardımımızı da sürdürüyoruz. Ayrıca 100 bin ailemizin sofrasına Ramazan Pidesi ve Aksaray Tahinlisi’ni de ulaştırıyoruz. Girilmedik ev, çalınmadık kapı bırakmayacağız.” dedi.

Aksaray Belediyesinin özlenen ramazan geleneklerini yaşatmak için yaptığı çalışmaları değerlendiren vatandaşlar Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in ve ekibinin Ramazan ayına özel ortaya koyduğu sosyal uygulamalardan dolayı teşekkür ettiler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021