SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Dinçer “Şehrimizin En Büyük Meydanını Yapıyoruz

Dinçer “Şehrimizin En Büyük Meydanını Yapıyoruz

A - +

Ana Manşet - 16.03.2024 - 12:37

Dinçer “Şehrimizin En Büyük Meydanını Yapıyoruz

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Endüstri Meslek Lisesi’nin taşınma işleminden sonra Selçuklu Külliyesi bulunduğu park alanı ile birlikte Aksaray’ın en büyük meydanının burada inşa edileceğini açıkladı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, inşaatında belli bir aşama kaydedilen ve sona yaklaşılan Selçuklu Külliyesi’ni inceledi. Belediye Başkanı Dinçer’e belediye meclis üyeleri de eşlik etti. Selçuklu Külliyesi’nde minareler ve eklenti binalar tamamlanma aşamasına gelirken Külliye Camisi iç kısımlarında sıva işlemine geçildi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, çok yakın bir zamanda şehrin simgesi haline gelecek Selçuklu Külliyesi’nin tüm ihtişamı ile ortaya çıkacağını bildirdi.

Külliye inşaatını yakından takip ettiğini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Dinçer, Endüstri Meslek Lisesi’nin taşınma işleminden sonra lise bahçesi ile Selçuklu Külliyesi’nin bulunduğu alanın bir bütün haline geleceğini kaydederek “İşte burası, şehrimizin yeni ve en büyük meydanının yer alacağı alan olacak” açıklamasında bulundu.

Yakın zamanda konu ile ilgili somut adımların atılacağını işaret eden Belediye Başkanı Dinçer, “Lisemizi uygun bir yere taşıdığımızda bu bölgeye, şehrimizin en büyük meydanını inşa etmeyi planlıyoruz. Projemizin içinde kapalı otoparka yer veriyoruz. Çevre düzenlemesi ve peyzajı ile etkileyici bir alan oluşturacağız.

Bu proje şehrimizin sosyal ve kültürel hayatına doğrudan etki edecek. Yapacağımız meydan ile yeni bir şehir merkezi, yeni bir çekim noktası, yeni bir etkileşim alanını Aksaray’ımıza kazandırmış olacağız” şeklinde konuştu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021