SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Dinçer Makas Kent Park’ta İncelemelerde Bulundu

Dinçer Makas Kent Park’ta İncelemelerde Bulundu

A - +

Ana Manşet - 08.06.2023 - 20:37

Dinçer Makas Kent Park’ta İncelemelerde Bulundu

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, beraberindeki Belediye Meclis üyeleri ve Başkan Yardımcıları ile birlikte yapımı devam eden Makas Kent Park’ta incelemelerde bulundu.

Şehrin aynası olarak bilinen şehirler arası birçok yolun kesişme noktasındaki Makas bölgesinin geçtiğimiz yıl alt yapı alanında; yağmur suyu şebeke hattı yapımı, kanalizasyon hattı yapımı, içme suyu borularının değişimi ve mazgal sayılarının artırılması gibi köklü çalışmalar yapılmıştı. Yapılan altyapı çalışmalarının ardından sıcak asfaltla kaplanan yollar da trafiğin daha akıcı ve sorunsuz işlemesi için orta refüjler daraltılarak düzenleme yapıldı. Altyapısı ve üst yapısı ile şehre yakışır hale getirilen Makas bölgesinde iki yolun arasında sıkışmış olan parkın tam kapasiteli olarak kullanılması için düzenleme çalışması başlatıldı.

Toplam da 11 bin metrekarelik parkın içerisinde vatandaşlara restoran ve kafe hizmetleri verilmesi için inşaatı büyük oranda tamamlanan 2 katlı kafeterya binası 593 metrekare alandan oluşuyor. Yapımı tamamlandığında şehrin yeni cazibe noktası olması beklenen parkın ortasına 380 metrekarelik süs havuzu yapılıyor.

Makas Kent Park’ta vatandaşların aileleri ile birlikte hoş vakit geçirebilmeleri için spor alanları, dekoratif kamelyalar, çocuklar için survivor oyun parkuru, yürüyüş yolları ve bitki görsel alanlarının yapımı devam ediyor.

Yapımı tamamlandığında Aksaray’a renk katacak olan yeni sosyal donatı alanın da incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, inşaat çalışmalarında gelinen son aşama hakkında yetkililerden bilgi aldı. Başkan Dinçer Makas Kent Parkta çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021