SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Dinçer “Kent Mobilyaları Tasarım Yarışması’’ Ödül Törenine Katıldı

Dinçer “Kent Mobilyaları Tasarım Yarışması’’ Ödül Törenine Katıldı

A - +

Ana Manşet - 05.02.2024 - 20:49

Dinçer “Kent Mobilyaları Tasarım Yarışması’’ Ödül Törenine Katıldı

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Bilim Merkezi ve Aksaray Üniversitesi Mimarlık Fakültesi iş birliğinde düzenlenen “Kent Mobilyaları Tasarım Yarışması’’ ödül törenine katıldı.

Kent Mobilyaları Tasarım Yarışması ödül töreninde öğrencileri Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ve Aksaray Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi dekanı Prof. Dr. Ali Ural yalnız bırakmadı.

Katılımcı belediyecilik anlayışı ile şehrin tüm paydaşlarını yönetime dahil eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, gençlerinde şehrin ihtiyaçları noktasında fikirlerini almak için düzenlediği yarışmaya 80 öğrenci katılım sağladı. Şehrin ihtiyacı olan banklar, posta kutuları, telefon kumbaraları, sokak lambaları, trafik ışıkları, otobüs durakları kent mobilyaları olarak anılmaktadır. Bu ihtiyaçları ekonomik, kolay, uzun ömürlü, kullanılabilir ve estetik olması için çeşitli çalışmalar yapan Başkan Dinçer düzenlediği yarışmalarla öğrencilerin düşüncelerini aldı.

Aksaray Bilim Merkezi bünyesinde düzenlenen yarışmaya takımlar halinde katılan öğrenciler hayal ettikleri ve sokaklarda görmek istedikleri kent mobilyalarını tasarladılar. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in katıldığı ödül programında tasarımlarının sunumunu yapan öğrencilerden birinci olan takıma 7 Bin TL, ikinci olan takıma 5 Bin TL, üçüncü olan takıma 3 Bin TL ve diğer takımlara ise Bin TL mansiyon ödülü verildi.

Şehrin tüm paydaşları ile istişare ve ortak akılla şehri inşa ettiklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Şehrimiz için hayali olan herkes için ‘’Bir Fikrim Var’’ ve “Kent Mobilyaları Tasarım Yarışması’’ gibi etkinlikler düzenleyerek her yaş grubundan vatandaşımızın görüş ve önerilerini alıyoruz. Geçtiğimiz dönemde bu anlayışla yaptığımız projelerimiz sevilerek kullanıldı. Vatandaşların ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayacak nitelikte projeler yaptığımız yönünde olumlu dönütler aldık. Katılımcı Belediyecilik anlayışımızı artırarak devam ettireceğiz. Şehrimizi hep birlikte inşa edeceğiz.’’ Dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021