SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Deprem bölgelerinden gelen yaralıların tedavisi Aksaray’da sürüyor

Deprem bölgelerinden gelen yaralıların tedavisi Aksaray’da sürüyor

A - +

Ana Manşet - 09.02.2023 - 10:46

Deprem bölgelerinden gelen yaralıların tedavisi Aksaray’da sürüyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaralanan 30 vatandaşın tedavisi Aksaray Eğitim ve Araştırma hastanesinde sürüyor.

Deprem bölgesinden kendi imkânları ile Aksaray ve çevre illerdeki yakınlarının yanına giden aralarında çocuklarında bulunduğu 150 kişi Aksaray’da sağlık kontrolünden geçirildi. 30 kişi Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

Yaralıları ziyaret eden Aksaray Vali Vekili Murat Çağrı Erdinç vatandaşların sağlık durumu hakkında İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç’ten bilgi aldı. Depremzede vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Vali Vekili Erdinç; devletin tüm imkânları ile vatandaşlarının hizmetinde olduğunu belirtti.

Vali Vekili Erdinç daha sonra KYK Sultan Mesut Öğrenci yurdunda misafir edilen depremzede aileleri ziyaret etti. Deprem bölgelerinden kendi imkanları ile ayrılan vatandaşların Aksaray’da misafir edildiklerini ifade eden Vali Vekili Erdinç; yurtta kalan vatandaşların bir kısmının diğer illerdeki yakınlarının yanına gitmek için Aksaray’dan ayrıldığını belirtti.

Aksaray’a gelen misafirlerin her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını ifade eden Vali Vekili Erdinç; vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021