SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Çöp Konteynırları, Dezenfekte Ediliyor

Çöp Konteynırları, Dezenfekte Ediliyor

A - +

Ana Manşet - 24.09.2023 - 15:04

Çöp Konteynırları, Dezenfekte Ediliyor

Aksaray Belediyesi şehir genelinde daha sağlıklı ve temiz bir ortam oluşturmak için çöp konteynerleri yıkama ve dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.

Yaz mevsimi nedeniyle oluşabilecek haşere ve koku problemini engellemek için belirli bir program dahilinde şehir genelindeki konteynerler, konteyner yıkama aracı ile yerinde temizlenip, dezenfekte çalışması yapılıyor.

Oluşabilecek koku ve kötü görüntüye karşı basınçlı ve sıcak su ile çöp konteynerlerini temizleyerek vatandaşlara daha temiz bir çevre sunuyor.

Şehir genelindeki sokak ve caddelerde bulunan çöp konteynerlerinin temizlik ve bakımına özen gösteren belediye ekipleri, mahalle mahalle gezerek konteyner yıkama aracı ile çöp konteynerlerini basınçlı, sıcak ve ilaçlı suyla yıkayarak, kötü koku ve mikroplardan arındırıyor.

Bulunduğu yerde yıkama aracının içine alınan çöp konteyneri, basınçlı ve sıcak su ile içi ve dışı yıkanıp dezenfekte edildikten sonra tekrar yerine bırakılıyor. Yıkama ve dezenfekte işlemini gerçekleştirirken, kirli suyu da kendi içerisinde barındıran yıkama aracı kirli suyu dışarıya vermiyor. Bu sayede cadde ve sokaklardaki çöp konteynerleri en son teknoloji kullanılarak dezenfekte ediliyor.

Bu işlem sayesinde şehrin sokak ve caddelerindeki çöp konteynerleri, temiz ve steril hale getiriliyor.

Aksaray’da bulunan tüm çöp konteynerlerinin temizlenmesi için başlatılan çalışma, belli plan ve program çerçevesinde il genelinde belirli periyotlarla sürdürülecek.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021