SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Çiftçilerimize Hayırlı Olsun

Çiftçilerimize Hayırlı Olsun

A - +

Aksaray Haberleri - 07.04.2020 - 13:22

Çiftçilerimize Hayırlı Olsun

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından ekilebilir tüm arazilerin üretime kazandırılması amacıyla başlatılan “Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi” projesi kapsamında Aksaray İlimizin de dahil olduğu toplam 21 ilde üreticilerimize tohumların yüzde 75’ini hibe ediyoruz. İlimize hayırlı olsun.” dedi.

Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Aksaray’daki ekilebilir arazilerin üretime daha fazla katılması için çiftçilerin tohumların yüzde 75’ini hibe, % 25’i ise çiftçi katkısı ile karşılayabileceklerini belirtti.

COVİT19 salgını dolayısıyla, bitkisel üretimin devamlılığı ve gıda arz güvencesini sağlamanın önümüzdeki dönem için büyük önem taşıdığının altını çizen Başkan Altınsoy, “Bu doğrultuda gerek Bakanlığımızın tüm birimleri tedbirler almaya devam ediyor” dedi.

Bu kapsamda Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi programının başlatıldığını ifade eden Başkan Altınsoy, “Bu proje ile ülkemiz için stratejik ürünlerde rekolte artışını sağlamayı, aynı zamanda üreticilerimizi bu dönemde üretime yönlendirmeyi, dolayısıyla da tarım arazilerinin etkin şekilde kullanılmasıyla tarımsal üretimin artırılmasını hedefleniyor” şeklinde konuştu.

Bakanlık tarafından ekimi yapılacak tohumların sertifikalı ve miktarının 6 bin 700 ton olarak belirlendiğini aktaran Altınsoy, “Koronavirüs salgını dolayısıyla, bitkisel üretimin devamlılığı ve gıda arz güvencesini sağlamak amacıyla ekim yapılabilecek alanlarda ekilişlerin kesintiye uğramaması ve tüm ekilebilir arazilerin üretime katılması için, Tarım ve Orman Bakanlığı’mızca başlatılan “Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Programı” kapsamında Buğday, Arpa, Kuru Fasulye, Mercimek, Mısır, Ayçiçeği ve Çeltik gibi stratejik ürünlerin tohumlarını çiftçilerimiz % 75 hibe ile alabilecekler. İlimize ve çiftçilerimize hayırlı, uğurlu olsun. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye teşekkür ediyorum.”

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021