SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » CHP Adayından Kadınlara Müjde Gibi Vaatler

CHP Adayından Kadınlara Müjde Gibi Vaatler

A - +

Ana Manşet - 21.02.2024 - 10:34

CHP Adayından Kadınlara Müjde Gibi Vaatler

CHP Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir seçim gezileri kapsamında Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bazı fabrikaları ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Pelinsu Yıldırım Demir, kadın çalışanların çoğunlukta olduğu tekstil fabrikalarınıziyareti sırasında kadınlara yönelik projelerinden bahsetti.

Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir tekstil fabrikalarında çalışan kadınlar tarafından yoğun teveccühle karşılandı. Kadın çalışanlar karşılarında kadın bir aday görmekten duydukları memnuniyeti dile getirirken “ Genç ve dinamik bir kadın aday görmekten çok mutlu olduk. Bizim sorunlarımızı anca bir kadın aday anlar. Biz sabah işe gelip iş önlüğümüzü giyiyor, akşama kadar çalışıp eve gidiyor ve evde ailelerimiz için çalışmaya devam ediyoruz. Hayatımız bu kısır döngüden ibaret. Şehirde, nefes alacağımız hiçbir sosyal aktivite yok. İki kişi çalıştığımız halde çoluk çocuğun masraflarına yetemiyoruz. Beslenmelerine ne koyacağımızı şaşırıyoruz. Artık bu düzenin değişmesini istiyoruz. O yüzden desteğimiz sizinle. Umarız seçilirsiniz, bunu canı gönülden diliyoruz” diyerek problemlerini anlatıp, belediye başkan adayına desteklerini dile getirdiler.

Pelinsu Yıldırım Demir ise fabrika çalışanları ile yaptığı görüşmelerde, kadınlar ve gençler için hazırlamış olduğu sosyal belediyecilik projelerden bahsetti. Demir konuşmasında “ hepimiz aynı şehirde, aynı sorunlarla baş gelmeye çalışıyoruz. Gezdiğim yerlerde vatandaşlar ile görüşmelerimde seçimden konuşmaya bile utanıyorum. Çünkü vatandaş seçimi düşünecek durumda değil. Vatandaşın derdi geçim. İşte bunları bildiğim için sizler için çok güzel projelerim var. Sizlere müjde niteliği taşıyan projeler bunlar. Mesela seçildiğimizde İlkokul öğrencilerine kantin desteği vermeyi planlıyoruz. Artık Aksaray’da hiçbir kadın çocuğumun beslenme çantasına ne koyacağım diye dertlenmeyecek. Ayrıca, siz kadınlara vermeyi planladığımız halk kart projemiz ile aile bütçenize katkı sağlamayı hedefliyoruz. Halk marketler kurup pahalılıktan etkilenmemenizi sağlayacağız. Bir diğer projemiz ise kısıtlı şartlarda çalışan ve okul çağına gelmemiş çocukları olan kadınlar için. Maddi zorluklardan dolayı evini geçindirmekte zorlanan ve çalışmak zorunda olan kadınlar okul çağına gelmemiş çocuklarına bakacak kimseleri olmadığı için çaresizler. Çocuklarını kreşe verseler zaten kazandıklarını kreşe vermeleri gerek. İşte biz bu sebepten, çalışmak zorunda olan anneler için belediyeye ait kreşler yapacağız. Evlilik çağına gelen gençlerimiz için belediye düğün salonları yapacağız. Yeşiltepe belediye başkanımızın yaptığı gibi belediyeye ait ekmek üretim tesisleri kurup en temel gıdalarımızdan olan ekmeğe düşük fiyatla ulaşmanızı sağlayacağız. Biz sizlerle birlikte Aksaray’da mutlu anneler, mutlu çocuklar ve gençlerin yaşaması için elimizden geleni yapacağız “ diyerek halkın ihtiyaçlarına duyarlı bir yönetim anlayışıyla hareket edeceklerini belirtti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021