Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Çevre ve Şehircilik Bakanlığından önemli destek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından önemli destek

A - +

Aksaray Haberleri - 22.04.2015 - 18:12

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından önemli destek

Köylerde çöplerin toplanmaya başlaması vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hizmetin daha etkin sunulmasına katkı sağlamak amacıyla tam donanımlı 3 adet çöp toplama aracını İl Özel İdaresine hibe etti.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinde hibe araçların teslimi yapıldı. Araçları inceleyen Vali Şeref Ataklı, köylerin şehirlerden bir eksiğinin kalmadığını belirterek köylere dağıtılan çöp konteynerlerine ilavelerin yapılacağını söyledi.

Vali Ataklı, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, İl Genel Meclis üyeleri ile birlikte araçların teknik özellikleri hakkında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ’dan bilgi aldı.

Köylerin çöplerinin toplanması amacıyla ilk etapta 1300 çöp konteynerinin köylere dağıtıldığını belirten Genel Sekreter Altundağ, bakanlık tarafından yapılan hibe ile bu hizmetin yürütülmesinde daha da güçlendiklerini söyledi.

Köylere dağıtılan 1300 çöp konteynerine ilave 1200 konteyner daha dağıtılacak

Vali Şeref Ataklı yaptığı açıklamada köylere yaptıkları ziyaretlerinde vatandaşların çöplerinin toplanmasından duydukları memnuniyeti belirterek ilave çöp konteyneri talebinde bulunduklarını söyledi. İl Özel İdaresi tarafından ihale işlemlerinin tamamlandığını ilave 1200 adet daha çöp konteynerinin Mayıs ayında köylere dağıtılacağını ifade eden Vali Ataklı, ‘Yeni araçlarla bu hizmet daha etkin şekilde sunulacak. Köylerin çöpleri haftada 1 toplanıyordu. İlave konteynerlerin dağıtılması ile bazı büyük merkezlerde çöp toplama işi hafta da iki güne çıkacak. Bakanlığımız tarafından hibe edilen araçlarla daha da rahatlamış olduk. Bakanlığımıza bu konuda çok teşekkür ediyoruz’ dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021