SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Yerel Haberler » Bulgaristan’da bir Türk, Cumhurbaşkanı adayı oldu

Bulgaristan’da bir Türk, Cumhurbaşkanı adayı oldu

A - +

Yerel Haberler - 08.11.2021 - 11:03

Bulgaristan’da bir Türk, Cumhurbaşkanı adayı oldu

Balıkesir Balkan Göçmenleri Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yaptığı açıklamada; BAL-BAL’dan Bulgaristan seçimleri çağrısı: “Bulgaristan’da bir Türk, Cumhurbaşkanı adayı oldu. Bir oy bile çok önemli.”

 

14 Kasım 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek Bulgaristan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçimleri, Türkiye’de ve Bulgaristan’da yaşayan soydaşlarımız için büyük önem arz etmektedir. Balıkesir Balkan Göçmenleri Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (BAL-BAL) Başkanı Dr. Mustafa AKPINAR “Bulgaristan’da bir Türk, Cumhurbaşkanı adayı oldu. Türk Cumhurbaşkanı adayının olması seçimlere katılımı daha da arttıracaktır. Parlamentodaki temsiliyet gücümüz, insanlarımızın aleyhine çıkarılmak istenen kararları da önleyecektir.

 

Bir bütün olarak bölünmeden hareket ederek, bu seçimlere gereken ilgi ve katılımın yüksek olmasını bekliyoruz. Bir oy bile çok önemli. Sandık sayıları arttırılmış, her türlü imkanlar seferber edilmiştir. Vatandaşlarımızı oy kullanmaya bekliyoruz” dedi.

 

Türkiye’de ikamet eden en az 350 bin oy kullanma hakkına sahip çifte vatandaşımız bulunmaktadır. 14 Kasım’da gerçekleştirilecek Bulgaristan seçimlerinde Türkiye’den güçlü bir desteğin çıkması için tüm çifte vatandaşlarımıza büyük görev düşüyor. Vatandaşlarımızın vereceği karar, Bulgaristan için yeni bir dönüm noktası olacaktır.

 

Her vatandaşın seçme ve seçilme hakkı kapsamında oyunu kullanmasının iki ülke arası ve bölge barışına katkı sağlayacağına, iki ülke arasında var olan dostane ilişkilerin daha da gelişeceğine, en önemlisi de Türkiye Cumhuriyeti ile Bulgaristan Cumhuriyeti arasında kapsamlı bir Sağlık ve Sosyal Güvenlik anlaşması imzalanmasına vesile olacaktır.

1. Seçim sandıkları 14.11.2021 Pazar günü sabah saat 7:00’da açılacak olup, akşam saat 20:00’da kapanacaktır. Ancak, oy kullanmak için bekleyen varsa, oy verme işlemi saat 21:00’a kadar devam edecektir.

2. Oy kullanabilmek için Bulgaristan kimlik kartı (liçna karta) veya pasaport ibraz edilmesi gerekmektedir.

 

Not: Aşağıda belirtilen 2 adreste kurulacak olan sandıklarda oylarınızı kullanabilirsiniz.

Balıkesir İl Merkezinde Yunus Emre Ortaokulu

Adres: Dinkçiler Mahallesi 1. Zeytinli Sokak No:4 Altıeylül/Balıkesir

 

Bandırma İlçesinde Tunç Başaran Kültür ve Sergi Merkezi

Adres: Hacı Yusuf Mahallesi Yalı Sokak No:6 Bandırma

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021