SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Bozkurt: Vatan Size Minettardır

Bozkurt: Vatan Size Minettardır

A - +

Aksaray Haberleri - 17.03.2016 - 10:47

Bozkurt: Vatan Size Minettardır

Aksaray Barosu Başkanı Av. Levent BOZKURT; 18 Mart Şehitleri Anma Gününün 101.yıldönümü nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Baro Başkanı Av. Levent BOZKURT mesajında şu ifadelere yer verdi.

“ BOZKURT: VATAN SİZE MİNNETTARDIR.”

“HAKKINIZI HELAL EDİNİZ”

“RUHUNUZ BEDENİMİZDE YAŞAMAKTADIR”

“VATANIN HER KARIŞ TOPRAĞI ŞEHİTLERİMİZİN KANI İLE TAPULANMIŞTIR”

“ DÜNYA TÜRK MİLLETİNİ ÇANAKKALE’DE TANIMIŞTIR”

Tarihimize ve gönüllerimize altın harflerle yazılan ibret verici büyük kahramanlık destanı, Büyük Türk Milletinin vermiş olduğu en önemli direniş mücadelelerinden birisi olan, vatan müdafaası için koşarak hakka yürüyen 253 bin şehidin inanç, azim ve yiğitliğiyle kazanılmış eşsiz bir zafer; Çanakkale Zaferinin 101.yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Çanakkale, yurdun dört bir yanından gelen kahramanlarımızın bedenleri ile taş kanları ile harç olduğu imanları ile ördükleri Türk kalesidir, bizatihi VATANDIR.

Mukaddes vatan toprağımızın korunması, ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanması söz konusu olduğunda, aziz milletimiz hangi şart altında olursa olsun esaret ve dayatmaya hiçbir zaman boyun eğmeyeceğinin mesajını Çanakkale de vermiştir.

İnsanlık tarihinde eşine rastlanmayan vatanseverliğin, cesaretin ve yüksek fedakârlıkların sergilendiği Çanakkale Savaşında kahraman Türk Ordusu savaş sırasında dahi insanlığını unutmadığını, vicdan ve merhamet sahibi olmanın zaman ve mekân koşuluna bağlı olmadığını yaralı düşman askerini sırtında taşıyarak dünya milletlerine göstermiştir.

Ülkemizin temellerini atan Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün askeri dehasıyla, gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Çanakkale Zaferi, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK gibi büyük bir komutan ve lideri de ortaya çıkarmıştır.

Bugün bizlere düşen en büyük görev, tarihi zaferlerle dolu necip Türk Milletinin birlik ve beraberlik içinde şehit kanları ile sulanarak bizlere emanet edilen bu mukaddes

toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak muhafaza etmek ve bizden sonraki nesillere daha emniyetli bir şekilde devretmektir.

Milli birlik ve beraberliğimizi terörle bozabilecekleri hayalinde olan aşağılık bölücüler ve arkasındaki kuklacılar Çanakkale ruhunun bugün her Türk vatandaşının bedeninde yaşadığını unutmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümünü şahsım ve Aksaray Barosu adına kutluyor; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanını canından aziz bilen bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyorum. Haklarını helal etsinler. Ruhları şad, mekânları cennet olsun…

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021