SON DAKİKA

Borsa, Tarım İl Müdürlüğü ve Süt Üreticileri Platformundan Ortak Proje

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Borsa, Tarım İl Müdürlüğü ve Süt Üreticileri Platformundan Ortak Proje
08 Eylül 2020 - 10:14 | 17 kez okunmuş
Borsa, Tarım İl Müdürlüğü ve Süt Üreticileri Platformundan Ortak Proje

Borsa, Tarım İl Müdürlüğü ve Süt Üreticileri Platformu ortak proje için bir araya geldiler.

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit ÖZKÖK, Aksaray Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent SAKLAV, Aksaray Merkez Süt Birliği Başkanı Esat ZENGİN, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birlik Başkanı Mahmut AKTÜRK, ve Aksaray ili Süt Üreticileri Platformu ile küçük ve orta sınıf süt işletmesinin korunması ve süt desteklerinden yararlandırılması için ihtiyaç olan süt analiz cihazının ve laboratuvarının hizmet vermesi konusunda Birlikler tarafından gelen talepler doğrultusunda, istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit ÖZKÖK, Aksaray Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent SAKLAV, Aksaray Merkez Süt Birliği Başkanı Esat ZENGİN, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birlik Başkanı Mahmut AKTÜRK, Tarkoop Başkanı Ali BAYRAKTAR, Haykoop Başkanı Yaşar KILIÇ, Eskil Süt Birliği Başkanı Necip ÇEÇEN, Ortaköy Süt Birliği Başkanı Elvan ERASLAN, Ağaçören Süt Birliği Başkanı Ümit ECİK, Gülağaç Süt Birliği Başkanı Derviş TOSUN, Kutlu Koop. Başkanı Mustafa BÖLÜKBAŞ’ın katıldı.

Aksaray Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleştirilen istişare toplantısında; Borsanin bünyesinde bulunan laboratuvarın gezilmesinin ardından;Tarım Müdürlüğümüzün Bakanlık sürecini takip etmesi, Süt Birliklerimizin üreticilerinden aldığı dilekçeleri işleme alması, Aksaray Ticaret Borsamız tarafından da süt analiz cihazı alarak ve laboratuvar konusunda altyapı oluşturulması ve başlanması kararı alındı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Kablo Hırsızları Yakalandı

Kablo Hırsızları YakalandıAksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde nitelikli asayiş suçları

Vali Hamza Aydoğdu’dan sağlık çalışanlarına moral ziyareti

Vali Hamza Aydoğdu’dan sağlık çalışanlarına moral ziyaretiVali Aydoğdu:“Salgınla mücadelede sağlık çalışanlarımız inanılmaz bir

Uyuşturucu Operasyonu

Uyuşturucu OperasyonuAksaray İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN