Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Borsa, Tarım İl Müdürlüğü ve Süt Üreticileri Platformundan Ortak Proje

Borsa, Tarım İl Müdürlüğü ve Süt Üreticileri Platformundan Ortak Proje

A - +

Aksaray Haberleri - 08.09.2020 - 10:14

Borsa, Tarım İl Müdürlüğü ve Süt Üreticileri Platformundan Ortak Proje

Borsa, Tarım İl Müdürlüğü ve Süt Üreticileri Platformu ortak proje için bir araya geldiler.

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit ÖZKÖK, Aksaray Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent SAKLAV, Aksaray Merkez Süt Birliği Başkanı Esat ZENGİN, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birlik Başkanı Mahmut AKTÜRK, ve Aksaray ili Süt Üreticileri Platformu ile küçük ve orta sınıf süt işletmesinin korunması ve süt desteklerinden yararlandırılması için ihtiyaç olan süt analiz cihazının ve laboratuvarının hizmet vermesi konusunda Birlikler tarafından gelen talepler doğrultusunda, istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit ÖZKÖK, Aksaray Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent SAKLAV, Aksaray Merkez Süt Birliği Başkanı Esat ZENGİN, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birlik Başkanı Mahmut AKTÜRK, Tarkoop Başkanı Ali BAYRAKTAR, Haykoop Başkanı Yaşar KILIÇ, Eskil Süt Birliği Başkanı Necip ÇEÇEN, Ortaköy Süt Birliği Başkanı Elvan ERASLAN, Ağaçören Süt Birliği Başkanı Ümit ECİK, Gülağaç Süt Birliği Başkanı Derviş TOSUN, Kutlu Koop. Başkanı Mustafa BÖLÜKBAŞ’ın katıldı.

Aksaray Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleştirilen istişare toplantısında; Borsanin bünyesinde bulunan laboratuvarın gezilmesinin ardından;Tarım Müdürlüğümüzün Bakanlık sürecini takip etmesi, Süt Birliklerimizin üreticilerinden aldığı dilekçeleri işleme alması, Aksaray Ticaret Borsamız tarafından da süt analiz cihazı alarak ve laboratuvar konusunda altyapı oluşturulması ve başlanması kararı alındı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021