Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » “Bizim davamız kişi davası değil, Bizim davamız millet ve memleket davası”

“Bizim davamız kişi davası değil, Bizim davamız millet ve memleket davası”

A - +

Aksaray Haberleri - 30.05.2015 - 16:16

“Bizim davamız kişi davası değil,  Bizim davamız millet ve memleket davası”

Ak Parti Aksaray Milletvekili Adayı Hüseyin Hüyük, dur durak bilmeden çalışmalarını sürdürüyor. Sabahın ilk ışıkları ile ziyaretlerine başlayan, esnaf ziyaretleri, mahalle ziyaretleri, radyo programları, tv programları, stk ziyaretleri ile gece yarılarına kadar çalışan Hüseyin Hüyük, Ak Parti iktidarı ile Türkiye’nin geldiği noktayı, Ak Parti’den önce Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu her bir bireye anlatmak için ter döküyor. Her gittiği bölgede 7 Haziran seçimlerinin önemine dikkat çeken Hüyük, “Artık Türkiye eski Türkiye değil ve olmayacak. 2002’den öncesini daha da öncesini biliyoruz. Artık ülkemiz o günlere gitmeyecek. Milletimiz ülkemizi tekrar o yıllara götürmek isteyenlere cevabını verecek.”dedi.

2002’den bu güne girdiğimiz 9 seçimden de galip ayrıldık. İlk kez Recep Tayip Erdoğan’sız bir seçime gidiyoruz. Bu partimizin tarihinde bir ilk. Hemşerimiz Ahmet Davutoğlu başkanlığında girdiğimiz bu seçimler bizim için çok önemli. Türkiye de sessiz bir devrim oldu. Zihinsel devrim yaşandı. 2002 yılında sadece seçim olup yeni bir parti iktidara gelmedi. Sadece iktidar değişikliği olmadı. Aynı zamanda düşünce değişimi oldu. Neydi bu değişim; Taşra, kırsal, köylü, kentli her kesimin yönetimde bende varım dediği bir değişiklik oldu. Merhum Adnan Menderes iktidara geldiğinde nüfusun yüzde 75’i köylerde yaşıyordu. Yüzde 25’i şehirlerde yaşıyordu. Tayip Erdoğan iktidara geldiğinde yüzde 75 şehirlerde yaşıyordu yüzde 25’i köylerde yaşıyordu. Bu ne demek Türkiye nüfusunun yarısı köylerde şehirlere göç etmiş. Bu 50 yıllık süreç içerisinde. Bu köylerden gelen insanlar bizler gibi, sizler gibi. Ve köylüler şehirde hak iddia ettiler. Recep Tayip Erdoğan Hareketi, Turgut Özal Hareketi, Adnan Menderes Hareketi köylünün şehirden hak istediği hareketin adıdır. Bizleri hesaba almayıp, insanlarımızı küçük küçük şehirlere alırken, vergilere boğup köylerde başı örtülü bir şekilde çapa yapsın ama gelip örnek veriyorum Aksaray Belediyesi’nde bir müdür olmasın. Bir belediye başkanı olmasın, bir kaymakam olmasın diyenler köylerden gelen bu insanların hareketi ile yıkılmıştır. Daha önce insanımıza olan bakış değişmiştir. Eskiden bir köylü devlet dairesine gittiği zaman, bir kaymakamın yanına gittiği zaman azarlanıyordu. Bir şehirli gittiği zaman ayakta karşılanıyordu. İşte bizim davamız bu davranışı yıkma davasıydı. İşte büyük ağabeylerimiz bilirler, Türkiye’deki zihniyet buydu. Ama bu böyle olmazdı. Hani diyor ya resimiz ‘İnsanı yücelt ki devlet yücesin’. İşte sizlere değer veren bir anlayış geldi. Hemşirenin azarladığı insanlara doktoru bile seçme hakkı tanındı. Sadece tarlada çapa yaparken saçını örtsün istenen kadınlarımız şimdi başlarını diledikleri gibi örtüyor. Hakim oluyor, öğretmen oluyor. Üniversitelerimizde isteyen istediği eğitimi dilediği kıyafet özgürlüğü ile alıyor. Artık Türkiye eski Türkiye değil ve olmayacakta. Yaşlımız istediği bakım evine yerleştiriliyor. Engellilerimiz artık engel tanımıyor.

Biz bunları yaptık. Ama bunları istemeyen zihniyet bu gün oturmuş liste hesabı yapıyor, liste tartışması yapıyor. Ahmet olaydı Mehmet olaydı diyor. Biz Ahmet’iyle Mehmet’iyle Ak Parti’yiz. Bizim davamız kişi davası değil. Bizim davamız millet ve memleket davası. Biz el birliği ile bizim üzerimize oynanan bu komploları bozacağız. Bizim ülkemizin yükselmesini istemeyen güçlere milletimiz dur diyecek. 8 Haziran sabahı durmak yok yola devam diyerek bu istikrarı sürdüreceğiz. Bu bir İslam davası ve bu hareket Suriye’nin Mısır’ın, Semerkand’ın, Halep’in, Kahire davası davası.”diye konuştu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021