SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Beyazay Derneği Vali Şeref Ataklı’yı ziyaret etti

Beyazay Derneği Vali Şeref Ataklı’yı ziyaret etti

A - +

Aksaray Haberleri - 27.04.2016 - 15:07

Beyazay Derneği Vali Şeref Ataklı’yı ziyaret etti

Beyazay Derneği Vali Şeref Ataklı’yı ziyaret etti. Türkiye Beyazay Derneği Aksaray Şubesi Vali Şeref Ataklı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Şube Başkanı Cem Elibol ve çeşitli engelli dernek temsilcilerinden oluşan heyeti Valilik Makamında kabul eden Vali Şeref Ataklı yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Vali Şeref Ataklı ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, engellilerin karşılaştıkları engellerin kaldırılmasında karşılıklı işbirliği ve koordinasyonun önemini belirterek hep birlikte işbirliği halinde olunması gerektiğini söyledi.
Beyazay Derneğinin yaşamın her alanında engelleri kaldırmak adına projeler yürüterek kampanyalar düzenlediğini söyleyen Cem Elibol, dernek tarafından başlatılan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği ile yürütülecek ‘Aşmak için Hareket’ kampanyası ile Aksaray’da haftada iki gün engellilere spor yaptırmaya başladıklarını söyledi.
Elibol, bu kampanyada amacın engelli ve engelsiz bireylerin spor aktivitelerinde bir araya gelmesini sağlayarak engellilerinde spor yapabildiklerini ve birlikte yaşama herhangi bir engelin olmadığını göstermek olduğunu belirtti.
Vali Şeref Ataklı ise engellilerinde toplumun vazgeçilmez bireyleri olduğunu ifade ederek herkesin farklı olabileceğini ancak ifade edildiği gibi birlikte yaşamaya hiçbir şeyin engel olmaması olmayacağını bütün topluma anlatılması gerektiğini söyledi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021