SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » BELGEMEN’den ÖZDEMİR’e Cevap

BELGEMEN’den ÖZDEMİR’e Cevap

A - +

Ana Manşet - 18.10.2023 - 19:34

BELGEMEN’den ÖZDEMİR’e Cevap

İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Sercan BELGEMEN yaptığı açıklamada; “Tüm Türkiye’nin İçinde Ukde Kaldı.”
Geçtiğimiz günlerde “Aksaray’dan Milletvekili çıkaramamak içimizde ukde kaldı.” açıklamasında bulunan CHP Aksaray İl Başkanı Bilal ÖZDEMİR’e İYİ Parti İl Başkanı Sercan BELGEMEN’den cevap geldi.
Hepinizin malumu olduğu üzere ülkemiz 14 Mayıs’ta tarihi bir seçimden geçmiştir. Yaşanan süreçte Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’in uyarıları dinlenmemiş, farklı hesaplar ve kaygılar devreye girerek kazanılması işten bile olmayan seçim adeta Cumhur İttifakı’na hediye edilmiştir.
Ülke için kaygı duyulması gerekirken “Aksaray’dan Milletvekili çıkaramadık.” telaşına düşüp, küçük siyasi çıkarlarını memleket çıkarlarının önüne koyanlar bizleri mesnetsizce ve vicdansızca suçlamaktadırlar.
Seçimden bu güne kadar nezaketimizi koruyarak cevap vermememizi kendilerinin haklılığına yoranlar bundan sonra söyledikleri her iftiranın karşılığını en sert şekilde alacaklardır.
Ülke genelinde uygulanan fermuar liste uygulaması ile CHP 6, İYİ Parti ise 2 Milletvekili çıkarmıştır, ayrıca bütün İYİ Parti Teşkilatları bütün olumsuzluklara rağmen “1 Oy Meral’e 1 Oy Kemal’e” diyerek CHP Genel Başkanı’nı Cumhurbaşkanı seçtirmek için elinden geleni fazlası ile yapmışlardır. Yani ittifak anlayışı gereğince karşılıklı fedakarlıklar yapılmıştır.
Aksaray özelinde ise kimin Cumhurbaşkanlığı için çalışıp çalışmadığını merak edenler sosyal medya hesaplarından Milletvekilimiz Turan YALDIR’ın 14-28 Mayıs arası çalışmalarını ve kendi adaylarının çalışmalarını iyice bir incelesinler. Bu inceleme sonucunda kimin memleket için gayret sarf ettiğini, kimin kaybedilecek seçimin hesabı ile parti içi kongre hesapları içine girip kenara çekildiğini rahatlıkla göreceklerdir.
İYİ Parti adayları 2. Tur için kapı kapı gezerken kendileri kenara çekilmiş seçimin kaybedileceğini düşünerek kendi partilerinde değişecek Genel Başkanın hesabına düşmüşlerdir. İftira atmadan belgelerle konuşuyoruz, herşey milletimizin gözü önünde cereyan etmiştir.
Seçim sürecinde İYİ Parti Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER tüm kısıtlı imkanlara rağmen 45 ilde miting yaparak, Millet İttifakı’nın 6 Genel Başkanı içinde en çok miting yapan Genel Başkan olmuştur. CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı ise 39 miting yapmıştır.
Genel Başkanımızın ülke çapındaki performansına benzer bir performansı Aksaray’ımızda Milletvekilimiz Sn. Turan YALDIR göstermiştir. Sayın Turan YALDIR 28 Mayıs’a kadar Aksaray sokaklarını arşınlarken CHP İl Başkanı ÖZDEMİR neredeydi?
14 Mayıs seçimlerinden önce yaklaşık 1 yıl boyunca Milletvekilimiz Sayın Turan YALDIR’a bir çok dost meclisinde ( İhtiyaç duyulursa şahitleri de var. ) Milletvekilimizin aday olması gerektiğini, Aksaray’da ittifak olacağını Turan Bey aday olursa kendisinin seve seve 2. Sırayı kabul edeceğini, birlikte olmaktan mutlu
olacağını defalarca farklı zaman ve ortamlarda dile getiren adayları, Sayın Turan YALDIR aday olduktan sonra söylediklerinin tam tersi bir eylem ve söylemlerde bulunmuş, ittifak ruhuna aykırı bir biçimde, iki camiayı kutuplaştıran tavırlar sergilemiş, seçim biter bitmez bu kutuplaştıran tavırları artarak devam etmiştir. CHP İl Başkanı’nın önceki günkü açıklamaları da bu planın devamı niteliğindedir.
İYİ Parti Türkiye genelinde 5.5 Milyon seçmeniyle CHP Genel Başkanı’na koşulsuz, şartsız oy vermiştir.
İttifak kültürü içerisinde bizlere oy vererek Milletvekilimizi meclise gönderen tüm CHP – Gelecek Partisi – Deva Partisi – Demokrat Parti ve Saadet Partisi seçmenlerine tekrardan teşekkür ediyoruz. CHP seçmenine ve kurumsal kimliğine saygı duyuyoruz.
Sözümüz hiçbir değer yargısı olmayan, seçimden sonra ülke adına, kaybedilen seçim adına, emekliler çiftçiler ve yaşanan onca sorunu dile getirmeyip varsa yoksa İYİ Parti düşmanlığı yapan kendisini partisinin ve tüm değerlerin üzerinde tutup egoist bir tavırla kerameti kendinden sanarak olmayan anket sonuçları ile algı yapıp,
iftira yolu ile siyaset yapanları kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz
.
Kendilerinden kendi genel merkezlerinden şikayetleri var ise bu hesaplarını bizleri katmadan bizlere iftira atmadan yapmalarını, kendi iç çekişmelerine bizleri alet etmemelerini rica ediyoruz.
Ülke genelinde kaybedilen seçimin muhasebesini yaptığımızda gerçekten kaybedilen seçim hepimizin içinde ukde kalmıştır, lakin bunu kendi siyasi kariyerlerinin peşinde olup farklı hesaplar içinde olanlar anlayamazlar.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021