SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Belediye Haberleri » Bedir Muhtar Külliyesi Bölgenin Çehresini Değiştirecek

Bedir Muhtar Külliyesi Bölgenin Çehresini Değiştirecek

A - +

Belediye Haberleri - 08.11.2021 - 11:13

Bedir Muhtar Külliyesi Bölgenin Çehresini Değiştirecek

Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilerek inşa edilmeye başlanılan Bedir Muhtar Külliyesi şekillenme başladı. Külliye Modern Mimarisi ile hayata geçtiği bölgenin çehresini değiştirdi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in seçim vaatlerinden olan Bedir Muhtar Külliyesi’nin Bin 400 metrekarelik kapalı alanı bulunuyor. Vatandaşların rahatlıkla ibadetlerini yerine getirebilecekleri Külliyede sosyal donatı alanlarında verimli zaman geçirebilecekler.

Modern mimari ile yapımının devam ettiği Külliyenin çelik çatı konstrüksiyonları, betonarme işlemleri, minare, şadırvan ve diğer bölmelerinde kaba inşaatı tamamlandı.

Projeye uygun olarak hayata geçirilen Külliyenin çevre düzenlemeleri ve iç tefrişatlarının yapılmasının ardından açılışının yapılması planlanıyor.

Bedir Muhtar Külliyesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Bedir Muhtar Külliyesinde modern mimari kullanıldığını belirtti. Başkan Dinçer, Bedir Muhtar Külliyesinde modern mimari ve tarihi değerleri aynı düzlemde buluşturduklarını ifade etti. İnşaat çalışmalarının büyük oranda tamamlandığına vurgu yapan Başkan Dinçer külliyenin hayata geçtiği bölgenin çehresini değiştirdiğini ifade etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021