Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Bedir Muhtar Cami ve Külliye Projesi Tamamlandı

Bedir Muhtar Cami ve Külliye Projesi Tamamlandı

A - +

Ana Manşet - 24.10.2023 - 20:46

Bedir Muhtar Cami ve Külliye Projesi Tamamlandı

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yapımında tamamlanan Bedir Muhtar Cami ve Külliyesini beraberindeki Başkan Yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte inceledi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in bölgenin tarihi geçmişine ışık tutmak için hayata geçirdiği Bedir Muhtar Cami ve Külliye projesi tamamlandı. Bedir Muhtar Cami ve Külliyesi, kullanılan mimari yapısı ve modern görünümü ile dikkat çekiyor.

Aksaray Belediyesi tarafından Bedir Muhtar Kabristanlığına inşa edilen Külliye yaklaşık Bin 500 Metrekare kapalı alana sahip. Cami içerisinde bay ve bayan bölümlerin ayrıldığı külliye projesinde bay bayan taziye evleri, şadırvan, abdesthane ve lavabolar da yer alıyor.

Bedir Muhtar Mahallesinde tarihi dokuyu yaşatmak için külliye projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Orta Anadolu’nun merkezinde yer alan Aksaray’ımızın tarihi geçmişine baktığımızda köklü kültürel zenginliklere sahip. Bizler şehrimize hizmet ederken bunu hiçbir zaman göz ardı etmiyoruz. Geleceğe dair kalıcı eserler bırakmak için canla başla çalışıyoruz.

Bedir Muhtar Cami ve Külliye projemizi bu düşünce çerçevesinde hayata geçirdik. Projemiz modern mimariyle bölgenin çehresini değiştirdi. Projemiz Cami ile birlikte bir külliyede yer alması gereken sosyal donatılara yer verdik. Amacımız geçmişten geleceğe anlamlı bir iz bırakmaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021