Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Başkan Yazgı, İnşaat Mühendisleri Yemekte Biraraya Geldi

Başkan Yazgı, İnşaat Mühendisleri Yemekte Biraraya Geldi

A - +

Aksaray Haberleri - 28.04.2015 - 15:35

Başkan Yazgı, İnşaat Mühendisleri Yemekte Biraraya Geldi

Aksaray İnşaat Mühendisleri Odası geçtiğimiz akşam üyelerine Ahsaray Otelde bir yemek düzenledi. Yemeğe katılan ve aynı zamanda İnşaat Mühendisi olan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı inşaat mühendislerinin sorularını cevapladı.

Yemekte bir açılış konuşması yapan İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Hilmi Kumkumoğlu, Şantiye şefliği konusunda üyelerini uyararak “Bu çok basit bir konu gibi geliyor. Ciddi manada şantiye şefliğine imza atıp da gidip bir inşaatı kontrol eden, gerçek bir şantiye şefi gibi davranan bir meslektaşımı görmedim. Bu güne kadar herhangi bir üzücü olay meydana gelmedi. İnşallah bundan sonrada gelmez. Şantiye şefliği konusu çok ciddi bir konudur. İnşaatta meydana gelebilecek herhangi bir ölümlü kazada ölenin vicdani sorumluluğu bir tarafa, birde mali boyutu var. En az 100 bin TL’den başlayıp durumuna göre 1 milyon TL’ye varan cezalar var. Cezaları kesinlikle şantiye şefleri ödüyor, Müteahhitler ödemiyor” dedi.

Belediye ile sürekli iletişim halinde olduklarını da belirten Kumkumoğlu, “Biliyorsunuz odalarda birkaç yıldır vize olayı kalktı. Dolayısıyla birçok ilde vize olmadığı için sahte mühendisler türedi. Bununla ilgili Aksaray Belediyesi ile çok iyi bir çalışma sergiliyoruz. Bununla ilgili tüm kaçakları kapatmış durumdayız” şeklinde konuştu.

Yemekte inşaat mühendislerine görüş beyan eden Başkan Yazgı sorulara da samimiyetle cevap verdi. 1 yıl içerisinde yaptıkları hizmetleri ve çalışmaları anlatan Başkan Yazgı bundan sonra hayata geçirmeyi düşündükleri projeler hakkında da bilgiler verdi.

İnşaat mühendislerine meslektaşlarım diye hitap eden Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Bu yoğun temponun içerisinde sizlerle birlikte olmak meslektaşlarımla bir araya gelmek benim için ayrı bir mutluluk. Söz verdiğimiz projelerin 1 yılda %40’ını gerçekleştirdik. Daha büyük projelerinde altyapısını şuanda tamamladık. Eski terminalle ilgili yeni bir projemiz var. Orda ki esnaflarımızı Afyon’a götürdük. Amacımız şu, eski terminalin olduğu yerde yapmayı düşündüğümüz proje yüksek katlı bir bina değil de, yatay şehirleşmeyi biraz daha öne çıkartacak, birde trafik yoğunluğunun çok fazla olmayacağı bir çalışmaya imza atmaktı. Ofisin olduğu yer var. Orayla ilgili karşılıklı görüşmelerimiz sürüyor. Daha önce sıkıntılar vardı biz bu sıkıntıları çözdük. İyi bir sonuca doğru gidiyoruz. Netleştikten sonra altını otopark üstünü de park yaparak Aksaray’ımıza kazandıracağız. Salıpazarı projemiz var. Şuanda tamamen projeleri bitti. Önümüzdeki ay temel atmak için çalışma yapacağız. Üzerine kendi enerjisini kendi karşılasın diye güneş enerjisi panelleri yerleştireceğiz. Güzel bir proje olacağını düşünüyorum” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021