Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Başkan Özkök “Aksaray Yeni Marmara ve Çukurova Yolunda”

Başkan Özkök “Aksaray Yeni Marmara ve Çukurova Yolunda”

A - +

Aksaray Haberleri - 30.05.2015 - 14:05

Başkan Özkök “Aksaray Yeni Marmara ve Çukurova Yolunda”

Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Aksaray’da sebze ve meyvecilik de gelişiyor. Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök müteşebbis ruhu ve girişimciyi desteklemeye devam ediyor.

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök’ün önderliğinde Tarım İl Müdürü Bestami Zabun, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Aksaray Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Aydın ve İlgili Müdürler tarafından yapılan çalışmalar ile sebzeciliğe yönlendirilen çiftçiler önemli mesafe kat ederken, artık bugün Aksaray’da sofra ve sanayi domatesi üretimi bile yapılıyor. Aksaray’da yüzde 3,5 olan sebze ve meyve üretiminin artırılması gerektiğine dikkat çeken Heyet, tarlalara inerek çiftçilerle görüştü. Büyük bir alanda domates üreticiliği yapan Hakan Acar’ı ziyaret eden tarım teşkilatları yetkilileri, Aksaraylı çiftçilerin hem ucuz, hem de zahmetsiz olan sebze ve meyveciliğe yönelmesi gerektiğini söylediler.

Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ise, “Suyu daha az kullanmak adına alternatif ürünler üretmek gerektiğini biliyoruz. Eskil bölgesinde bu arkadaşlarımız cesaretli bir örnek sergileyerek sofralık ve sanayilik olmak üzere domates üretimi yapıyor. İnşallah Aksaray’ımıza domates salçası fabrikasını da kurmayı düşünüyoruz. Bundan sonra Aksaray’ın yeni Marmara, yeni Çukurova olma yolunda ilerlediğini görüyorum. Bu bereketli coğrafyada çalışma yapıldıktan sonra her ürünün yetişeceğine inanıyorum. Zenginliğimiz, gelişmemiz ve istikrarımızın tamamı buna bağlı” diye konuştu.

Üretici Hakan Acar ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Şu an büyük bir alanda domates üretimi yapmaktayız. Amacımız daha değişik ürünler, daha az su isteyen ürünler üretmek. Böylelikle maliyeti de düşürmek. Bunun için uğraşıyorum. İnşallah bunun sonunda sanayilik domates ekiminin ardından bir salça fabrikası düşünüyoruz. Üretimi bir başarabilirsek önümüzdeki senelerde de fabrikayı kuracağız” şeklinde konuştu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021