SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Başkan Dinçer; ‘’Yetim Gülerse Dünya Güler’’

Başkan Dinçer; ‘’Yetim Gülerse Dünya Güler’’

A - +

Ana Manşet - 07.04.2023 - 12:08

Başkan Dinçer; ‘’Yetim Gülerse Dünya Güler’’

Aksaray Belediyesi Ramazan Ayı’nın manevi ikliminde önemli bir program düzenlendi. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yetim ve öksüz çocuklar iftar sofrasında bir araya gelerek orucunu açtı.

Aksaray Belediyesi Ramazan Ayı’nın anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yaparak yetim, öksüz ve ailelerine yönelik iftar programa organize etti. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in yetimler günü münasebeti ile düzenlediği iftar programına; devlet koruması altındaki çocuklar, koruyucu aileler, sivil toplum kuruluşu temsilciler, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri ve aile ve sosyal hizmetler il müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programı öncesinde yetim ve çocuklar için Aksaray Bilim Merkezinde tiyatro oyunu düzenledi. İftar programı öncesinde doyasıya eğlenen çocuklar Bilim Merkezini gezdi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, iftar programında aileleri masalarında ziyaret ederek yetim ve öksüzler çocuklarla sohbet etti. Başkan Dinçer, yetim çocukların inancımızdaki önemine vurgu yaparak yetimlerin yanında olmaya gayret ettiklerini dile getirdi. Ezanın okunmasının ardından Başkan Dinçer, yetim ve öksüz çocuklarla her birlikte iftarını açtı.

İftar programı sonrasında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dinçer, Belediyenin toplumun her kesimiyle birlikte dezavantajlı kesimlerini kucaklayabilecek çalışma yürüttüklerini söyledi. Davete katılan herkesin Ramazan ayını kutlayan Başkan Dinçer, konuşmasının devamında; “Bizleri yalnız bırakmayan misafirlerimize hoş geldiniz diyor, Rabbimden tuttuğumuz oruçları kabul etmesini temenni ediyorum.

Biz Yetim bir peygamberin ümmeti olarak bugün burada yetim ve öksüz kardeşlerimizle birarada bulunuyoruz. Başta hükümetimiz olmak üzere bizlerde yerel yönetimler olarak yetim kalmış çocuklarımıza şefkat elini uzatmakta tereddüt etmiyoruz. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada her zaman onların yanındayız. Her türlü ihtiyaçlarını da karşılamaya hazırız.

İçinde bulunduğumuz kutlu ve mübarek Ramazan Ayı vesilesi ile yetim çocuklarımızın başını okşamak ve yüzlerini güldürmek paha biçilemez olduğunu düşünüyorum. Yetim çocuklarımız ile yeryüzünde korunmaya muhtaç çocuklarımızı en içten dileklerimle selamlıyor, yetim çocuklarımız için dünyanın her yerinde fedakâr çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarına (STK) da teşekkür etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021