SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Başkan Dinçer; “Yeni Başarılara Birlikte İmza Atacağız”

Başkan Dinçer; “Yeni Başarılara Birlikte İmza Atacağız”

A - +

Ana Manşet - 13.03.2024 - 11:59

Başkan Dinçer; “Yeni Başarılara Birlikte İmza Atacağız”

Orta Anadoluda temsilcileri bulundukları kategorilerde kümede kalma mücadelesi verirken Motolux 68 Aksarayspor 20 yıl aradan sonra çıktığı 2.ligde iyi bir ivme kazanarak bu ligde kalıcı olacağının mesajını verdi. Kırşehirspor 2.ligde Nevşehirspor 3.lige tutunmaya çalışırken Niğde Belediyespor ise zaten Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele ediyor.

Şehirlerin en iyi tanıtım argümanlarından olan futbol takımları farklı coğrafyalarda şehirlerini temsil etmeyi sürdürüyorlar. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer döneminde her sezon farklı bir başarıya imza atan Aksarayspor’un başarısı şehir dışında da övgüyle bahsediliyor.

Motolux 68 Aksaray Belediyespor Kulüp tarihinin en iyi dönemini Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer zamanında yaşıyor. Öyle ki 2019’da Bölgesel Amatör ligde olan takım bugüne geldiğimizde TFF. 2.ligde ilk sezonunda başarılı bir sezon yaşıyor. Geride kalan 5 sezonda takımın kaydettiği aşama, gelen iki şampiyonluk şimdiden şehir hafızasına altın harflerle yazıldı bile.

Aksarayspor’un tüm iç saha maçlarını kaçırmayan, fırsat buldukça deplasmana giden, taraftar gruplarıyla sık sık bir araya gelen Başkan Dinçer adeta taraftarın gönlünde taht kurdu.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesiyle birlikte her sezon takım üzerindeki yaşanan belirsizliğin sona ermesi, bunun yanı sıra başarı çıtasının yükselmesi, maçları sadece protokol tribününden değil zaman, zaman taraftar gruplarının içinde onlarla birlikte coşkuya ortak olması spor camiasına alışılmışın dışında pozitif bir etki yaptı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer döneminde altın dönemini yaşayan Aksarayspor, bu sezon uzun bir aradan sonra mücadele ettiği 2.ligde şu ana kadar topladığı 38 puanla rahat bir sezon yaşıyor. Siyah beyazlı temsilcimiz özellikle son haftalarda aldığı başarılı neticelerin ardından taraflı tarafsız herkesin büyük beğenisini kazanıyor.

Siyah beyazlı temsilcimize her sezon farklı başarılar kazandıran Başkan Dinçer, beş yıllık hizmet süresince şehre çifte şampiyonluk yaşatarak büyük bir başarıya imza attı.

15 Nisan 2019’da mazbatasını alarak Aksaray’a hizmet için kolları sıvayan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer İlk olarak play off hattında bulunan takımı zorlu dönemde yalnız bırakmayarak bu süreçte Aksarayspor’a büyük destek vereceğinin sinyallerini verdi.

Mersin şehir stadyumunda Akşehirspor ile oynanan final müsabakasında tüm şehri organize ederek takıma büyük güven aşılayan Başkan Dinçer, başkanlık sürecinin 20. Gününde 5 Mayıs ’da şampiyonluk kupasını Aksaray’a getirerek şehre büyük bir sevinç yaşattı.

Gelen bu başarının ardından profesyonel klasmana 3.lige yeniden yükselen Aksarayspor Başkan Dinçer döneminde hep hedefi olan, zirveyi hedefleyen bir takım halinde mücadelesini sürdürdü.

Görev süresince her yıl takımın hedef çıtasını yükselten Dinçer, spor kamuoyunda Aksarayspor için uzak bir hedef gibi gözüken 2.lige yükselterek büyük bir başarı öyküsünün altına imza attı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021