SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Başkan Altınsoy, Üreticilerimize Hayırlı Olsun

Başkan Altınsoy, Üreticilerimize Hayırlı Olsun

A - +

Aksaray Haberleri - 22.01.2021 - 22:32

Başkan Altınsoy, Üreticilerimize Hayırlı Olsun

Tarım ve hayvancılığın ile bitkisel üretimin geliştirilmesi, denetim ve kontrol hizmetleri, mera ıslahı çalışmaları gibi yürütülen yatırımlar için Aksaray’a 708 bin TL bütçe aktarıldığını bildiren AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Konya Ovası Projesi Kapsamında ise 13 proje için 4 milyon 546 bin TL’nin onaylandığını bildirdi.

Nüfusunun büyük bölümü tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı Aksaray’da 2020 yılında yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından son 16 yılda 1.6 Milyar TL destekleme ile tarım ve hayvancılık üretiminde yüzde 1023 oranında artış gösterdiğini bildirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından özellikle çiftçileri doğduğu yerde doyurmak amaçlı gerçekleştirilen projelerin amacına ulaştığını aktaran Başkan Altınsoy, bu projelere bağlı olarak sektörün hemen her kaleminde üreticilere destekler sunulması hem üreticilerin ekonomisine hem de ülke ekonomisine katkı sağladığını bildirdi.

Üreticilerin aldıkları hibe ve desteklemeler ile gücüne güç kattığına dikkat çeken Altınsoy, “2020 yılında KKYDP Ekonomik Yatırımlar kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından yatırım programına alınan 18 projeden 13 tanesi Aksaray Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz tarafından sözleşme imzalanarak yatırıma başlamıştır. 13 adet projenin toplam bedeli ise 9.093.546 TL olup 4.546.773 TL’dir.”

Konya Ovası Projesi Kapsamında Aksaray’ın aldığı destekleri anlatan Altınsoy, “2020 yılında Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz tarafından KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na verilen sekiz adet proje onaylanmıştır. KOP İle Ürünler Paketleniyor Değer Kazanıyor Projesi kapsamında, paketleme ünitesi yapılacaktır. Proje bütçesi 407.200 TL’dir. KOP Bölgesinde Organize Hayvancılığın Geliştirilmesi Projesi kapsamında, 25 adet yem karma makinesi alınacaktır. Proje bütçesi 800.000 TL’dir. Geçtiğimiz gün üreticilerimize teslim ettik. Hayırlı uğurlu olsun. KOP’la Üretim Mantar, Kazancım Katlar Projesi kapsamında, 2 adet mantarhane kurulumu yapılmakta olup iş ve işlemler devam etmektedir. Proje bütçesi 228.800 TL’dir. Makineler KOP’tan, Verim Topraktan Projesi kapsamında, 1 adet anız parçalama ve 1 adet balya makinesi olmak üzere 2 adet makine alınacaktır. Proje bütçesi 150.000 TL’dir. KOP ile Koyunlarımız Yıkanıyor Projesi kapsamında, 2 adet küçükbaş yıkama makinesi alınacaktır. Proje bütçesi 167.500 TL’dir. Seralar KOP ile yükseliyor projesi kapsamında, 10 adet sera yapılacaktır. Proje bütçesi

911.000 TL’dir. Küçükbaşta KOP’un koruyuculuğu projesi kapsamında, 1 adet yıkama makinesi alınacaktır. Proje bütçesi 108.130 TL’dir. Rüzgar doğadan destek KOP’tan projesi (2020-2021) kapsamında, rüzgar perdesi kurulacaktır. Proje bütçesi 491.000 TL’dir. AK Parti döneminde ülkemiz tarımı verimlilik, üretim ve kalitede çok önemli gelişmeler kaydetmiştir. Halada bu değişime en hızlı şekilde devam etmektedir. Daima çiftçimizin yanında yer aldık almaya da devam edeceğiz” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021