SON DAKİKA

Başkan Altınsoy, “Evde Kal Kitap Oku”

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Başkan Altınsoy, “Evde Kal Kitap Oku”
28 Mart 2020 - 12:06 | 26 kez okunmuş
Başkan Altınsoy, “Evde Kal Kitap Oku”

Koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşları kitap okumaya davet eden AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Evde Kal Kitap Oku” çağrısında bulundu.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Koronavirüs ile ilgili olağanüstü bir dönemden geçildiğini aktaran Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Evde Kal Kitap Oku” çağrısı yaparak, “Toplum olarak çok önemli ve hassas bir süreçten geçiyoruz. Önce kendi sağlığın, sonra ailenin ve tüm toplumun sağlığı için “Evde Kal Kitap Oku” diyoruz” ifadelerini kullandı.

Kütüphane Haftası nedeniyle bilgi ve birikimin önemine değinen Başkan Altınsoy, ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ diyen Hz. Ali bu anlamlı sözü okumanın ve öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de bile okumanın önemi hadisi şeriflerle vurgulanmıştır” dedi.

Okumanın insanın maneviyatına büyük bir katkı sağlamasının yanı sıra insanın en iyi dostunun kitap olduğuna değinen Başkan Altınsoy, “Kitap, gazete, dergi gibi birçok yayınlanan yazıları okumak toplumla ilgili bilgilere de sahip olmayı sağlar. Eğitimin, bilimin, sanatın kısacası insanlığın temeli bilgi kaynağımız kitaba dayanır. Bu nedenle kitapsız bir dünya asla düşünülmemeli ve düşünülemez. Koronavirüs salgını nedeniyle dışarı çıkmayan vatandaşlarımızın bu boş zamanlarını, kitap okuyarak değerlendirmesini tavsiye ediyorum.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Mavi Marmara Yoluna Devam Ediyor

Mavi Marmara Yoluna Devam EdiyorAksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz işgalci İsrail’in

Altınsoy, “İşçi ve İşverenlerin Yanındayız”

Altınsoy, “İşçi ve İşverenlerin Yanındayız”AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, koronavirüs salgını nedeniyle

Gazeteciler Birliği 12 yaşında

Gazeteciler Birliği 12 yaşındaGazeteciler Birliği, 12. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Gazeteciler Birliği

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN