Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Bakan Taner Yıldız Aksaray’da

Bakan Taner Yıldız Aksaray’da

A - +

Aksaray Haberleri - 30.05.2015 - 12:15

Bakan Taner Yıldız Aksaray’da

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti İstişare Toplantısı için Aksaray’a geldi. Aksaray Belediyesi’ni ziyaretinde konuşan Bakan Yıldız, “Oy vermek Türkiye’nin geleceği ile ilgili karar vermektir” dedi.
İlk olarak Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yıldız, 7 Haziran seçimlerinin önemine değinerek, “Şu anda seçime 8 gün kaldı. İnşallah 9 seçimi geride bıraktık. Ama her defasında biz güçlenerek çıktık. Çünkü doğru yaptığımız kadar güçlendiğimizi hamdolsun her defasında fark ettik. Doğruları yapmaya devam edeceğiz. Ülkemiz için, geleceğimiz için en önemli seçimlerden bir tanesine giriyoruz. Vatandaşlarımızın yalnızca bir vatandaşlık hakkı, yalnızca bir seçimde oy kullanmak olarak bakmamalarını özellikle tavsiye ediyorum. Bunu istirham ediyorum. Çünkü katılım oranının yüksek olması gerek bütün vatandaşlarımızın Türkiye’nin geleceği ile ilgili karar vermesi, gerekse de Türkiye’nin bugünkü konularının müdahale etmesi anlamındadır. Vatandaşımızın, halkımızın her türlü müdahalesi sandık vasıtası ile seçim vasıtası ile olmaktadır. Ama vesayet rejimlerinin müdahalesi sandığa mani olmak üzerinedir. O yüzden vatandaşımız yalnızca kendi oyuna değil ülkesine de sahip çıkmış olacak. Biz partimize oy veren, AK Parti’ye oy veren ve vermeyen bütün vatandaşlarımızın bütün vatandaşlarımıza bunu tavsiye ediyoruz. Katılım oranının yüksek olması özellikle çoğulcu demokrasiye geçişi ile de alakalı önemli bir husustur. O yüzden önümüzdeki pazara hep beraber sandıkların başına gideceğiz ve orada Türkiye’nin geleceğini Allah’ın izni ile şekillendirmiş olacağız” dedi.

AK PARTİ İSTİŞARE TOPLANTISI İÇİN AKSARAY'A GELEN ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI TANER YILDIZ, BİR OTELDE PARTİLİLERLE BİR ARAYA GELDİ. (YASİN CAN/AKSARAY-İHA)

AK PARTİ İSTİŞARE TOPLANTISI İÇİN AKSARAY’A GELEN ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI TANER YILDIZ, BİR OTELDE PARTİLİLERLE BİR ARAYA GELDİ. (YASİN CAN/AKSARAY-İHA)

Bakan Yıldız: “Sandıkların Üstüne Oturmak Suçtur”
Aksaray’da bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Eğer elektrik kesilirse sandığın üstüne oturun” sözünü hatırlatarak, “Elektrikle alakalı Allah’ın izniyle bir sıkıntı olmaz. Sandık üzerine oturmak suçtur” dedi.
AK Parti İstişare Toplantısı için Aksaray’a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bir otelde partililerle bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Bakan Taner Yıldız, “Kimseyi sandıkların üzerine oturtmayın arkadaşlar. Elektrikle alakalı Allah’ın izni ile bir sıkıntı olmaz. Sandık üzerine oturmak suçtur. Bakın, Sayın Kılıçdaroğlu dedi ki, ‘Eğer elektrik kesilirse sandığın üstüne oturun’ dedi. 70 kilodan fazla oturursanız sandık kırılır arkadaşlar. Plastik olduğu için, şeffaf olduğu için kırılıyor. Eskiden tahta sandıklar olarak hafızasında kalanlar yanılıyorlar. Sayım ve döküm işleminde sandığın yerini bile değiştiremezsiniz. Bırakın üzerine oturmayı, sandığı alıp 5 metre öbür tarafa koyamazsın. Bulunduğu yerde sayılacak o. Bununla alakalı kanun var. İlgili maddesi var. Yüksek seçim kurulunun emanetidir. Zimmetlidir. 174 bin sandık yaklaşık, yüksek seçim kurulu tarafından sandık başkanlarına zimmetlidir arkadaşlar. 2 ile 5 ay arasında cezası vardır. O yüzden, kafasına geldiği gibi kullanılan cümlelerin hiç bir şekilde karşılığı yoktur. Bizler kanunlara aykırı davranmayacağız ve seçim işlemindeki bütün düzenimizi yine kanunlara göre alacağız” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021