SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aydınlatmalar Hacı Bektaşi Kurşunlu Camii’nin İhtişamını Ortaya Çıkarttı

Aydınlatmalar Hacı Bektaşi Kurşunlu Camii’nin İhtişamını Ortaya Çıkarttı

A - +

Ana Manşet - 28.03.2024 - 10:49

Aydınlatmalar Hacı Bektaşi Kurşunlu Camii’nin İhtişamını Ortaya Çıkarttı

Hacı Bektaşi Kurşunlu Cami amber rengi aydınlatmalarla aydınlatıldı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin tarihi yapılarına estetik görünüm kazandırmak için yapılan çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Belediye ekipleri Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in talimatları ile geçtiğimiz yıllarda Ulu Cami, şehitlik kapısı, Aksaray Lisesi gibi tarihi yapıların ışıklandırılmasını sağlamıştı. Şehre estetik kazandırmak ve tarihi yapıların ihtişamını ortaya çıkartmak için yapılan aydınlatma çalışmalarına şehir merkezinde bulunan Hacı Bektaşi Kurşunlu Camii de eklendi.

Hacı Bektaşi Kurşunlu Camii’nin dış cephesi amber rengi aydınlatmalarla aydınlatıldı. 148 adet aydınlatmanın kullanıldığı çalışma ile tarihi yapının tüm mimari incelikleri ortaya çıkartılmış olundu.

Aksaray’ın tarihi yapılarına estetik görünüm kazandırmak için görev süreçleri boyunca birçok çalışma yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’ Tarihi mekanların gelecek nesillere ulaşması ve ihtişamının korunması amacı ile birçok çalışma yapıyoruz. Şehrimizde birçok tarihi mekân da restorasyon çalışması gerçekleştirdik. Mevcutta kullanılan mekanlarında güzelliklerinin görünür hale getirmek için aydınlatma çalışmaları yapıyoruz. Şehrimizi güzelleştirecek çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. ‘’Dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021