Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ayağı Kırılan Köpeğe Sahip Çıktılar

Ayağı Kırılan Köpeğe Sahip Çıktılar

A - +

Aksaray Haberleri - 01.05.2015 - 14:30

Ayağı Kırılan Köpeğe Sahip Çıktılar

Aksaray’da karayolunda karşıdan karşıya geçmek isteyen köpeğe otomobil çarptı. Kaza sonrası ayağı kırılan köpeğe Hayvan Hakları Koruma Derneği sahip çıktı.
Olay, Aksaray Adana Karayolu üzerinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, karayolunda karşıdan karşıya geçmek isteyen köpeğe bir otomobil çarptı. Çarpan otomobil durmadan yoluna devam ederken, köpeğin sağ ön ayağı kırıldı. Kazayı gören Necmi Köse (47) hemen yaralı köpeği yolun kenarına çekti. Daha sonra Aksaray Hayvan Hakları Koruma Derneği’ne ulaşan Köse durumu anlatarak köpeğe yardım istedi. İhbar üzerine harekete geçen Aksaray Hayvan Hakları Koruma Derneği Başkanı Mehriban Doğan, Genel Sekreter Cemal Doğan ve Veteriner Hekim Ulaş Dönmez’i de alarak kısa sürede olay yerine geldi ve köpeğe ilk müdahale yapıldı. Dernek yetkilileri köpeği sakinleştirirken, Veteriner Hekim Ulaş Dönmez köpeğin muayenesini gerçekleştirdi. Muayanede köpeğin sağ ön ayağının kırık olduğu ve ciğerlerinde ödem oluştuğu belirlendi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan köpek daha sonra dernek tarafından Ankara’da özel bir hayvan hastanesine kaldırıldı. Nakil ve hastane masrafları ise Ankara ve İstanbul’dan iki hayvansever vatandaş tarafından karşılandı.
Köpeğe araç çarptığını belirten Necmi Köse, “Köpeğe araç çarpmasının ardından köpek acılar içindeydi. Hayvan çok acı çekiyordu. Ben de araştırdım ve Hayvan Hakları Koruma Derneği’ne ulaştım. Sağ olsunlar yetkilileri geldi ve bizzat ilgilendiler. Şu an istiyoruz ki bu tür hayvanlara sahip çıkılsın. İnsanlara sahip çıkılıyor, bu hayvanlara da sahip çıkılsın” dedi.
Köpeğe müdahale eden Veteriner Hekim Ulaş Dönmez ise, bir ihbar üzerine olay yerine geldiklerini belirterek, “Aksaray Hayvan Hakları Koruma Derneği’nden gelen ihbar doğrultusunda Aksaray Adana Karayolu’na geldik. Trafik kazasına bağlı bir hayvanımızın ön ayak kemiklerinde parçalı kırıklar tespit ettik. Akciğerlerinde travmaya bağlı ödem oluştuğunu tespit ettik. Gereken tedavisi için şu anda ampirik vaziyette yaptık burada. Ancak teşekküllü bir üniversite veteriner fakültesi hastanesinde femur kemiğine pin takılması ile tedavisi şekillenecek” şeklinde konuştu.
Hayvan Hakları Koruma Derneği Başkanı Mehriban Doğan ise “Bugün burada trafik kazalı bir hayvanımızı kurtarmaya çalışıyoruz. Hayvanımızın durumu gerçekten kritik. Çünkü birden fazla parçalı kırık olduğunu belirledik. Ne yazık ki kırıklara Aksaray’da müdahale edecek herhangi bir donanımlı kliniğimiz yok. Kesinlikle şehir dışında donanımlı bir kliniğe nakli gerekiyor. Hayvanımızın hayatını kurtarmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021