Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Avrupa Turu Bregenz’de Tamamlandı

Avrupa Turu Bregenz’de Tamamlandı

A - +

Aksaray Haberleri - 16.04.2015 - 15:29

Avrupa Turu Bregenz’de Tamamlandı

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Almanya’nın Stuttgart şehrini yaptığı istişare toplantısından sonra Avusturya’ya geçti. Avusturya’nın Bregenz kentinde coşkulu bir şekilde karşılanan Başkan Yazgı, burada Aksaraylılarla hasret giderdi ve kendine yönelen sorulara açıklık getirdi. Diğer yandan Avrupa turunun son noktası Bregenz’de Aksaraylı Gurbetçiler, birinci yıl pastasıyla Başkan Yazgı’ya sürpriz yaptılar.

Belediyenin 1 yıl içerisinde yaptığı çalışmaları ve hizmetleri sinevizyon gösterisiyle Aksaraylılara anlatan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, bundan sonra yapılacak projeler hakkında da bilgiler verdi. Başkan Yazgı, ana başlıklarla yapılan hizmetlerden bahsetti ve yenilenen toplu taşıma araçları, Mahalle Meclisleri, Ramazan Sokağı, Mahalle İftarları, etrafı kapatılan Pazar yerleri, ilk kez yapılan Klasik Otomobil Rallisi, Film Festivali, her yıl geleneksel hale gelen Aksaray Ihlara Kültür Turizm ve Sanat Festivali, Aksaray’ın işlek caddeleri üzerine şehrin manevi önderleri Somuncu Baba, Kılıçaslan heykeli, saat kulesi, Avrupa Standartlarına uygun hale dönüştürülen Et entegre tesisleri, Büyük Bölcek Köprüsü başta olmak üzere 7 adet köprü ihalesi gibi bir çok hizmet hakkında bilgiler aktardı. Başkan Yazgı’nın konuşması salonu dolduran izleyiciler tarafından alkışlanarak kesildi. Başkan Yazgı, Aksaraylılara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Bregenz’de gerçekleşen toplantıda Avrupa’da faaliyet gösteren birçok derneğin yöneticileri hazır bulunurken, Avusturya’da yaşayan Aksaraylılar Başkan Yazgı’ya bir de sürpriz hazırladılar. Başkan Yazgı’nın Avrupa turunun tamamladığı Bregenz’de, gurbetçilerin hazırladığı Birinci yıl pastası toplantıya katılan davetlilerin katılımı ile büyük bir coşkuyla kesildi. Başkan Yazgı, sürprizi hazırlayanlara ve toplantıya katılan tüm Aksaraylılara teşekkür etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021