Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » ATSO Başkan Yardımcısı Kulak’tan Teşekkür

ATSO Başkan Yardımcısı Kulak’tan Teşekkür

A - +

Aksaray Haberleri - 27.01.2021 - 21:06

ATSO Başkan Yardımcısı Kulak’tan Teşekkür

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak, Tekstil Sektöründeki kalifiye eleman sıkıntısının önüne geçmek amacıyla TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açılacak olan Moda Tasarım Teknolojisi alanında Hazır Giyim Makinacılığı bölümünden dolayı Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ve Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’a teşekkür etti.

Geçtiğimiz güm içerisinde ATSO’nun ev sahipliğinde Vali Aydoğdu Başkanlığında düzenlenen İl İstihdam Kurulu Toplantısında Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’ın TOBB Meslek Lisesinde Tekstil Sektörüne yönelik Moda Tasarım Teknolojisi alanında Hazır Giyim Makinacılığı bölümünün açılacağını dile getirmesi sektörde memnuniyetle karşılandı.

Konuya ilişkin açıklama yapan ATSO Başkan Yardımcısı Kulak, yaptığı açıklama da “Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde hızla artan Tekstil Fabrikalarımızın en büyük sorunları arasında yer alan kalifiye eleman sorunu TOBB Meslek Lisesinde açılacak olan bölümle son bulacaktır. Yıllardır mücadele verdiğimiz ve dile getirdiğimiz kalifiye elaman sorunu tekstil sektöründe ortadan inşallah kalacaktır. Okulumuzun bölümünde okuyan ve mezun olan öğrencilerimiz sektörümüzdeki fabrikalarda rahatlıkla istihdam edilecektir. Bizlerin bu sorununa çözüm bulan ve sektörümüzün en büyük sorununu ortadan kaldırmayı amaçlayan Moda Tasarım Teknolojisi alanında Hazır Giyim Makinacılığı bölümünün açılmasından dolayı başta Aksaray Valimiz Hamza Aydoğdu olmak üzere Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer Kartal’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” Dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021