SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » ASÜ’deki Çalışmalar için süreç hızlanıyor

ASÜ’deki Çalışmalar için süreç hızlanıyor

A - +

Ana Manşet - 12.10.2023 - 19:49

ASÜ’deki Çalışmalar için süreç hızlanıyor

Göreve geldikten sonra hızla kampüsün temel sorunlarını çözmek ve beklentilerle uyumlu stratejiler geliştirmek için çalışmalara başlayan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan’ı ziyaret etti.

ASÜ Teknopark çalışmalarının hızlanması, Tıp Fakültesi morfoloji binasının inşası, Diş Hekimliği Fakültesi kliniğinin açılması ve öğrenci alımı, bilimsel proje desteklemelerinin artması, üretime dönük sanayi entegrasyonunun sağlanması… Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, ASÜ’nün daha ileri seviyelere taşınması adına başlatılan tüm çalışmaların yoğunlaşarak sürdüğünü belirtti. Kampüste hâlihazırda süren ve yeni dönem için planlanan çalışmalar konusunda Prof. Gündoğan’a bilgiler veren Rektör Arıbaş, planladıkları tüm çalışmaları mümkün olan en kısa süre içinde hayata geçirmek istediklerini vurguladı. Türkiye’nin kalkınma hedefleriyle uyumlu yeni işler üretmek istediklerini, bunu yaparken de şehirle iş birliğini olabilecek en üst düzeye çıkarmaya çalıştıklarını dile getiren Prof. Arıbaş, “Kampüs özelinde hangi konuların öne çıkması gerektiği ile alakalı ekipler oluşturduk. Somut raporlar üzerinden görüşüyor, planlamalarımızı belirliyoruz. Biz, sorumluluk alanlarımızda üzerimize düşen tüm görevleri eksiksiz yerine getirme çabası içindeyiz” dedi.

Ziyarete Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Selim Çakmak, Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. İsmail Bayraklı ve Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörü Doç. Dr. Hüseyin Erdal da katıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021