SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » ASÜ’de İtalya’dan İki Kurumla Protokol İmzalandı

ASÜ’de İtalya’dan İki Kurumla Protokol İmzalandı

A - +

Ana Manşet - 19.01.2024 - 9:49

ASÜ’de İtalya’dan İki Kurumla Protokol İmzalandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ), İtalya’da faaliyet gösteren Luigi Vanvitelli Campania Üniversitesi ve Benecon Araştırma Merkezi ile Erasmus ve araştırma çalışmaları konularında iş birliği protokolü imzaladı.

Tören, ASÜ Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Uluslararası öğrenci değişim projelerinin bireylerin yeni ufuklar kazanması açısından çok değerli olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, bu projeleri arttırmak adına çalışmalar yaptıklarını belirtti. Luigi Vanvitelli Campania Üniversitesi ile imzaladıkları Erasmus protokolünün, ASÜ’lü gençlere farklı kültürlerdeki yükseköğretim faaliyetlerini yerinde görme imkânı sağlayacağını kaydeden Rektör Arıbaş, evrensel bakış açısının gelişmesinin kıymetli bir değer olduğuna dikkat çekti. Bunun yanı sıra Benecon Araştırma Merkezi ile de üç yıllık bir protokol imzalandıklarını ve bunun da öğrencilere araştırma çalışmalarını yerinde deneyimleme olanağı sağlayacağını belirten Prof. Arıbaş, “Yapılan anlaşmalar üniversitemize hayırlı olsun. Benzeri projeleri nitelik ve nicelik olarak geliştirmeye devam edeceğiz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi. Yapılan açıklamanın ardından Rektör Alpay Arıbaş ve Luigi Vanvitelli Campania Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Giuseppe Ciaburro hazırlanan protokol metnini imzaladı.

Düzenlenen törene ASÜ’de görev yapan akademisyenlerin yanı sıra Benecon Araştırma Merkezi Yöneticisi ve UNESCO İtalya Başkanı Prof. Dr. Carmine Gambardella da çevrim içi olarak katıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021