SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » ASÜ’de Bilim, Sanat, Kültür Etkinlikleri

ASÜ’de Bilim, Sanat, Kültür Etkinlikleri

A - +

Aksaray Haberleri - 11.05.2016 - 18:12

ASÜ’de Bilim, Sanat, Kültür Etkinlikleri

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen “Bilim, Sanat ve Kültür Şenliği” kapsamında, birbirinden renkli etkinlikler düzenleniyor.

– Çocuk Kitaplarının Resimlendirilmesi –

Etkinlikler kapsamında ASÜ’ye gelen Yazar Üzeyir Gündüz, ASÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Banu Davun’la birlikte, “Çocuk Edebiyatı’nda Okuma Kültürü ve Çocuk Kitaplarının Resimlendirilmesi” konulu bir konferans verdi. Çocuk edebiyatı alanında Türkiye’nin önde gelen yazarlarından olan Gündüz, konuya ilişkin detaylı açıklamalarda bulundu ve çalışmalarından bahsetti. Konferansta, bu alanda çalışma yapmak isteyenler için çocuk kitaplarının yazımı ve resimlendirilmesinde dikkat edilmesi gereken noktalar vurgulandı.

– Açılan İki Farklı Sergi de İlgi Gördü –

Öte yandan düzenlenen farklı sergiler de dikkat çekti. İlk olarak Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arzu Uysal, birinci sınıf öğrencileriyle birlikte bir “Desen Sergisi” açtı. Yine Resim-İş Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arzu Güldalı Uysal ve Yrd. Doç. Dr. Emrah Uysal, ikinci sınıf öğrencileriyle birlikte “Resim Sergisi” açtı. Her iki sergi de, katılımcılar tarafından beğeni gördü.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021