Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » ASÜ, YÖK Sanal Fuarı Birinci Salonda

ASÜ, YÖK Sanal Fuarı Birinci Salonda

A - +

Ana Manşet - 03.08.2022 - 8:49

ASÜ, YÖK Sanal Fuarı Birinci Salonda

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, YÖK Sanal Fuarında görev alan ASÜ ekibini ziyaret etti ve tercih sürecinde olan adayların sorularının bir kısmını bizzat cevaplandırdı.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, tercih yapacak adayların üniversiteleri çevrim içi ortamda tanıması amacıyla düzenlenen “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2022” sürüyor. ASÜ de fuarda birinci salonda temsil ediliyor. Farklı birimlerde görev yapan akademik ve idari personellerden oluşan ASÜ heyeti, gün boyunca ASÜ’yü ve bölümleri tanımak isteyen adayların sorularını yanıtlıyor. Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, fuarda görev alan ekibi ziyaret etti ve çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Çevrim içi ortamda yapılabilen işlerin nitelik ve niceliğinin her geçen gün biraz daha geliştiğine dikkat çeken Rektör Şahin, “Üniversitelerin tanıtıldığı fuarlar da bir süredir çevrim içi ortamda yapılıyor. Bu durum gerek zaman gerek insan kaynağı gerekse ekonomik kaynakların verimli kullanılabilmesine imkân tanıyor. ASÜ dijitalleşme sürecine hızla adapte olan ve bu konuda kendisini sürekli geliştiren bir kurum. Kısa süre önce yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre ASÜ, sosyal medyanın en değerli markalarının yer aldığı TOP100 listesinde 48’inci oldu. Eğlenceden finansa, otomotivden medyaya, enerjiden alışverişe, teknolojiden seyahate kadar pek sektörde faaliyet gösteren tüm markaların yer aldığı bu listeye üniversiteler özelinde bakılırsa, ASÜ zirvede yer alıyor. Hayatın önemli bir bölümü artık çevrim içi ortamlarda ve ASÜ bu süreci en iyi biçimde yönetiyor. Gerek sosyal medya gerekse düzenlenen bu fuardaki çalışmalarımıza katkı sunan tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Rektör Şahin, fuar tanıtım ekibini ziyareti esnasında, adaylardan gelen soruların bir kısmını da bizzat kendisi cevaplandırdı. Soruların barınma, ulaşım ve bölümlerin akademik imkânları üzerine yoğunlaştığı görülüyor.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021