Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Eğitim » ASÜ 2022 Bahar Şenlikleri Tamamlandı

ASÜ 2022 Bahar Şenlikleri Tamamlandı

A - +

Eğitim - 10.06.2022 - 15:41

ASÜ 2022 Bahar Şenlikleri Tamamlandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Bahar Şenlikleri spordan müziğe, resimden şiire, mesleki gösterilerden sinemaya kadar geniş bir yelpazede binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

31 Mayıs’ta başlayan etkinlikler, Eğitim Fakültesi’nin “Çocuk Şarkıları Konseri,” ASÜ Genç Girişimciler Topluluğu’nun “Plates Etkinliği,” ASÜ Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nün “Yüzme Yarışması” ve “Atletizm Yarışması” ile tamamlandı. Bu yıl şenliklerin içeriğini tamamen öğrenci toplulukları oluşturdu. Etkinlik düzenlemenin ve organizasyonlarda görev almanın bir öğrenme biçimi olduğunu ve derslerdeki eğitimler kadar önem arz ettiğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Öğrencilerimizin akademik başarısı elbette çok önemli ama tek başına yeterli değil. Biz, her bir öğrencimizin kültür, sanat ve spor faaliyetleriyle de ilgili olmasını teşvik ediyor ve bunun için gerekli ortamları hazırlıyoruz. 2022 Bahar Şenlikleri bunun en somut örneklerinden birisidir. Öğrenci topluluklarımız bir araya geldi, program içeriklerini belirledi, hazırlıklarını yaptı ve başarıyla icra etti” dedi.

Rektör Şahin, açıklamasının son bölümünde, tüm etkinliklerin ciddi bir emekle hazırlandığına vurgu yaparak, “Başta kıymetli öğrencilerimiz olmak üzere, şenlik sürecine katkıda bulunan tüm çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021