Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aşırı Yağışlara Rağmen Alt yapıda Sorun Yaşanmadı

Aşırı Yağışlara Rağmen Alt yapıda Sorun Yaşanmadı

A - +

Ana Manşet - 12.04.2023 - 14:01

Aşırı Yağışlara Rağmen Alt yapıda Sorun Yaşanmadı

Aksaray’da son günlerde etkili olan şiddetli yağışlarda sağlam altyapı sayesinde kent genelinde ciddi bir olumsuzluk yaşanmadı.

Dün akşam saatlerinde etkili olan ve kısa süre içerisinde metrekareye düşen ortalama 12 mm yağışa rağmen ana arter ve caddelerde vatandaşları olumsuz etkileyecek su birikintileri oluşmadı. Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in göreve gelmesi ile kent genelinde başlatılan altyapı seferberliğinin olumlu sonuçları gözler önüne serildi.

Aksaray Belediyesi’nin son 4 yılda yaptığı altyapı atağı ile 180 kilometre içme suyu, 80 kilometre asbest ,39 kilometre kanalizasyon, 20 kilometre yağmur suyu hattı yapılmıştı. Genellikle ana arterlerde zorlu trafik şartlarına rağmen yapılan altyapı çalışmaları ile su kesintilerinin, kayıp kaçakların, su birikintilerinin, taşkınların ve tıkanıklıklar sebebi ile şehre yakışmayacak görüntülerin önüne geçilmiş olundu. Şehir genelinde yağışların ardından vatandaşlardan gelen şikayetler yüzde 70 oranında azaldı.

Yağışlardan kaynaklı olumsuzlukların önüne yenilenen altyapı ile geçildiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’ “Altyapı, bir şehrin olmazsa olmazlarından biridir. Şehrimizin sağlıklı ve güvenli altyapıya kavuşması için gece gündüz demeden gayretle çalışmalar yürüttük. Altyapıda yaptığımız yenileme çalışmaları ile hedeflerimize büyük oranda yaklaştık. Şehrimizin birçok noktasında yürüttüğümüz çalışmalarda kentin ihtiyaçları ve vatandaşlarımızın beklentileri doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirdik. Altyapıya ciddi oranlarda kaynak ayırdık ve yatırımlarımızı bu minvalde sürdürüyoruz. Altyapı yatırımlarımızın önemi son günlerde daha çok açığa çıktı” şeklinde konuştu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021