SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Alayhan Jandarma Karakolu yeniden hizmete açıldı

Alayhan Jandarma Karakolu yeniden hizmete açıldı

A - +

Ana Manşet - 29.12.2023 - 9:10

Alayhan Jandarma Karakolu yeniden hizmete açıldı

1910 yılında hizmete başlayan 2013 yılında kapatılarak görevleri merkez jandarma karakoluna devredilen Alayhan Jandarma Karakolu yeniden hizmete açıldı.

 

1910 yılında hizmete başlayan 2013 yılında kapatılarak görevleri merkez jandarma karakoluna devredilen Alayhan Jandarma Karakolu yeniden hizmete açıldı.

Açılış töreninde konuşan Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu; Jandarmanın sorumluluk sahası içerisinde caydırıcılık ve önleyicilik görevi ile vatandaşların huzur kaynağı olduğunu ifade etti.

Açılış töreni saygı duruşu ardından İstiklal Marşının okunması ile devam etti. Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, güvenlik ve huzurun sağlanmasının en önemli hizmetler arasında yer aldığını belirterek; yeniden hizmete giren karakolun, bölgedeki köylerin genel asayiş ve güvenliğine katkı sağlayacağını söyledi.

Jandarmanın hem sivil toplumla iç içe bir hizmet anlayışına sahip, hem de askeri disiplinle donatılmış, bir güvenlik birimi olduğunu ifade eden Vali Kumbuzoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Şehirde ve kırsalda önemli hizmetler sunan jandarma teşkilatımız kolluk kuvveti olarak, asayişi sağlamak, suçları önlemek ve toplumun huzurunu korumak gibi temel görevleri yürütürken, diğer taraftan, doğal afetler, kazalar ve benzeri olaylarda da acil durum müdahaleleriyle etkin bir şekilde rol almaktadır. Bu yönü ile Jandarma, Toplumla doğrudan etkileşim ve iletişim içindedir. Yeniden hizmete açtığımız Alayhan Jandarma Karakolumuz Alayhan köyümüz ve çevre köylerin huzur ve güvenliği için etkin bir şekilde hizmet verecektir.” dedi.

Aksaray İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Ali Bayer’de yaptığı konuşmasında; Jandarmanın güvenlik hizmetlerini daha etkin, süratli, verimli ve koordineli bir şekilde icra edebilmek maksadıyla, bilgi çağı adı verilen; günün gereklerine ve ruhuna uygun görev yapma bilinciyle hareket ettiğini söyledi. Bayer; yeniden hizmete açılan Alayhan Jandarma Karakolunun sorumluluk sahası içerisinde 16 köy bulunduğunu toplamda 4 bin 643 nüfusa hizmet vereceğini söyledi.

Kent merkezine 40 km mesafedeki karakolun açılmasıyla Merkez İlçe Jandarma Komutanlığının görevini hafifletme konusunda da büyük katkı sağlayacağını belirten Albay Bayer:

“Aksaray İl Jandarma Komutanlığı, açılan Alayhan Jandarma Karakolumuz ile birlikte bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, devletin vatandaşa açılan ilk kapısı olduğunun bilinciyle vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vermenin azim ve kararlılığı içerisinde olacaktır” dedi.

Açılış törenine katılan bölge köylerin muhtarları ve vatandaşlarda karakolun açılmasından duydukları memnuniyeti belirttiler.

Konuşmaların ardından 2013 yılında kapatılan Alayhan Jandarma Karakolu yenilenen yüzü ile hizmete açıldı.

Açılış törenine Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Emrah Özge Yelken, İdare Mahkemesi Başkanı Yakup Camgöz, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdür Niyazi Turgay, birim amirleri, Alayhan ve bölgedeki köylerin muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021