SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aktürk’ten 6 Şubat Deprem Yıldönümü Mesajı

Aktürk’ten 6 Şubat Deprem Yıldönümü Mesajı

A - +

Ana Manşet - 05.02.2024 - 20:24

Aktürk’ten 6 Şubat Deprem Yıldönümü Mesajı

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, 6 Şubat Depremlerinin 1. yıl dönümü vesilesiyle mesaj yayımladı.

6 Şubat 2023 tarihini hepimizin hafızalarına kazıyan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin üzerinden bir yıl geçtiğini anımsatan İl Başkanı Hamza Aktürk, “Cumhuriyet tarihimizin en büyük ve en acı asrın felaketinin üzerinden bir yıl geçti. Ülkemizin her köşesinde, vatandaşlarımızın kalbinde hüzünlü izler bırakan ve yüreklerimizi dağlayan depremin yıl dönümünde, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına sabırlar diliyorum.”

Deprem bölgesindeki yaraları bir nebze olsun sarabilmek için afetin ilk anından itibaren Aksaray halkı ile el ele vererek dayanışma örneği sergilediklerini belirten Başkan Aktürk, “Hepimizi derinden sarsan 6 Şubat depremlerinde ülke olarak birlik ve beraberliğimizin ne kadar kuvvetli olduğunu bir kez daha tüm dünyaya gösterdik. İlk andan itibaren Devletimiz büyük ve güçlü bir refleks göstermiş, bütün kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız, her yaştan vatandaşımızın canla başla mücadele etti. Devletimiz bu zor günlerde ivedilikle depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için tüm imkânlarını seferber etmiştir. Biz de Aksaray halkıyla omuz omuza vererek afetin ilk anından itibaren başlattığımız dayanışma seferberliğiyle, elimizden gelen tüm desteği bölgedeki kardeşlerimize ulaştırmak için yoğun çaba sarf ettik. Halkımızın özverili desteğiyle bölgeye onlarca tır dolusu acil yardım ve tıbbi malzemeleri ulaştırdık. Gönderdiğimiz malzemelerin koordinasyonunu sağlamak ve vatandaşlarımızın acısını paylaşabilmek için afetten etkilenen şehirlere giderek incelemelerde bulunduk. Bunun yanı sıra şehrimize gelen depremzedelerle bire bir görüşerek ihtiyaçlarının karşılanması için imkanlarımızı seferber ettik. Bizim için daima esas olanın insan hayatı olduğunu belirtiyor, asrın felaketini yaşadığımız günlerde afetzede vatandaşlarımızın yarasını saran, vatandaşlarımızdan desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, bakanlarımıza, milletvekillerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve aziz milletimize teşekkürlerimi sunuyorum. Depremde yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Allah bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021