Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’ımızı Sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da Tanıtmayı Hedefliyoruz

Aksaray’ımızı Sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da Tanıtmayı Hedefliyoruz

A - +

Aksaray Haberleri - 07.09.2017 - 15:46

Aksaray’ımızı Sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da Tanıtmayı Hedefliyoruz

Aksaray’ı süper ligde temsil eden ilk ve tek takım olan Aksaray Belediye Spor Bayan Hentbol Takımı, sahaya iniyor.

Hafta sonu Ankara’da Türkiye Kupası 1.tur maçlarına katılacak olan Belediye Spor, 16 Eylül 2017 Cumartesi günü saat 14.00’da Aksaray’da Hasandağı Spor Salonu’nda ligin ilk maçında İzmir BŞB.Spor ile karşılaşarak lige başlayacak.

Türkiye Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden Aksaray Belediye Spor Bayan Hentbol takımını kabul eden Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, yeni sezon öncesi takıma başarılar diledi.

Sezon öncesi THF Yönetim Kurulu Üyesi ve A Milli Bayan Takım Sorumlusu Hakan Gümüşsoy ile birlikte Belediye Spor teknik heyeti ve oyuncularla Hasandağı Spor Salonunda bir araya gelen Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray’ı Süper Ligde temsil eden bir takıma sahip oldukları için çok mutlu olduğunu belirterek, bu sezon yeni yapılan Hasandağı Spor Salonunda oynanacak olan Aksaray’daki her maçı takip etmeye çalışacağını, sporun bir ilin tanıtımına yaptığı katkıyı hentbol takımının en güzel şekilde ortaya koyduğunu söyledi.

Takımın içerisinde yer alan Aksaraylı kız sporcuları gördükçe ayrıca mutlu olduğunu söyleyen Başkan Yazgı, gelecekte hentbol takımıyla şampiyonluğa ulaşmak ve Aksaray’ı Avrupa Kupalarına taşıma hedefi içerisinde olduklarını, sabırla ve emin adımlarla teknik heyetin raporlarını uygun zamanda hayata geçireceklerini söyledi.

THF Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Gümüşsoy’ da, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın verdiği destek ile Aksaray’ın hentbolde büyük atılım yaşadığını, kısa sürede elde edilen başarıların gerçek mimarının Haluk Şahin Yazgı olduğunu söyleyerek, THF Başkanı Bilal Eyüboğlu’nun da kısa süre içerisin Başkan Yazgı’yı ziyarete geleciğini söyledi.

Ayrıca önümüzdeki günlerde A Milli Bayan takımını da hem kamp hem de milli maç için Aksaray’a getireceğini söyleyen Hakan Gümüşsoy, hem şahsı hem de THF Yönetim Kurulu adına hentbole verdiği destek için Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021