Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray’ımıza Hayırlı Olsun

Aksaray’ımıza Hayırlı Olsun

A - +

Ana Manşet - 22.06.2023 - 0:03

Aksaray’ımıza Hayırlı Olsun

AK Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve Hüseyin Altınsoy’un Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya yaptığı ziyareti değerlendiren AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, Aksaray’ın sağlık alanındaki birçok plan ve projelerin masaya yatırıldığını aktardı.

 

Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Hüseyin Altınsoy, Aksaray için bakanlıkların kapısını aşındırmaya devam ediyor. Her fırsatta Aksaray’ın ihtiyaçlarını ve taleplerini bakanlıklara taşıyan AK vekiller, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile Aksaray’ın sağlık ihtiyaçlarını ve yatırımlarını görüştü ve birçok alanda destek sözü aldı.

 

Aksaray vekillerinin Sağlık Bakanı ile oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdiğini aktaran Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, ziyaretin detaylarını açıkladı.

 

Eskil Devlet Hastanesi ve Ortaköy Devlet Hastanesi yatırımlarının iletildiğini belirten Aktürk, “Söz konusu hastanelerimiz bu seneki yatırım programına alınarak en kısa sürede inşasına başlanması talep edildi. Yine Aksaray Merkez’e yapılması düşünülen Devlet Hastanesi, 2023 yılı Yatırım Programında dahil edilerek yapımı için gerekli iş ve işlemleri başlatma kararı alındı. Her üç hastanemizle ilgili olarak da yer seçimleri, tahsisleri ve ihaleleri bu yıl içinde yapılacak. Ayrıca Aksaray Eğitim Araştırma Hastanemize ikinci bir anjiyo ünitesi kuracağız ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizin taşınarak yeni bir binada faaliyet gösterebilmesi için tahsis edilen binanın bakımı onarımı için gerekli ödeneklerin temini de sağlandı. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizi de bu sene içerisinde faaliyete geçireceğimizi ümit ediyoruz. Önemli konulardan biriside Aksaray’ımızda ihtiyacımız olan doktor talebimiz Bakanımızla görüşüldü. Doktorlarımız Aksaray’ımıza görevlendirilerek en kısa zamanda görevlerine başlayacaklar.”

 

Aksaray için durmak yok, yola devam diyen Başkan Aktürk, “Aksaray’ımızın ve hemşerilerimiz her alandaki ihtiyaçlarının ve taleplerinin karşılanması için gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Mutabık kalınan tüm konuların ve projelerin hep birlikte takipçisi olacağız. Bakanımız Fahrettin Koca’ya konulara, ilimiz plan ve projelerine yaklaşımları kendilerine teşekkür ediyor, devam eden Bakanlık vazifelerinde Sayın Bakanımıza muvaffakiyetler diliyorum.”

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021