Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray’dan AFAD’a Çadır Üretiyorlar

Aksaray’dan AFAD’a Çadır Üretiyorlar

A - +

Ana Manşet - 12.05.2023 - 20:34

Aksaray’dan AFAD’a Çadır Üretiyorlar

Aksaray Tekstil Üreticileri ve Konfeksiyoncular Derneği Başkanı aynı zamanda Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Kulak, Organize Sanayi Bölgesindeki tekstil fabrikalarına ziyaretlerini sürdürürken şehrimizdeki bir firmamızın AFAD’a çadır üretimi yapmaya başladığını belirtti.

Aksaray’da Tekstil sektörünün çok ileride olduğunu ve yakın zamanda Türkiye’nin tekstil merkezinin Aksaray olacağını belirten ATÜKDER Başkanı Kulak, yaptığı açıklama da; “Aksaray Tekstil Üreticileri ve Konfeksiyoncular Derneği olarak ilimiz Organize Sanayi Bölgemizdeki tekstil fabrikalarımızı sık sık ziyaret ediyor ve firma yetkililerimizle Aksaray’ı Tekstil’de daha ileriye nasıl götürebiliriz konusunda istişarelerde bulunuyoruz. Bu ziyaretlerimizde ayrıca sektörümüzün sorunlarını, taleplerini ve beklentilerini rapor haline getirerek yetkili kurumlara ve mercilere iletiyoruz. Devletimiz 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi kapsayan asrın felaketi sonrası tüm seferbeliğini deprem bölgesine yoğunlaştırmış ve çok büyük çalışmalar yapmıştır. Aksaray’da ki tekstil imalatçılarımızda süreçte üzerine düşen görevi fazlası ile yerine getirmiş ve getirmeye devam etmektedir. Bugün şehrimizde ki bir firmamız AFAD’a çadır üretimine bile başlamıştır. Organize Sanayi Bölgemizde yer alan Goncagül tekstil firmamız bugün 100 kişilik bir ekiple günlük 400-500 arasında çadır üretimi yapmaktadır. Yapılan bu çadırlar AFAD’ın belirlediği kriterlerde su geçirmez ve yangına duyarlı en üst standartlarda üretilmektedir. Ziyaret sırasında edindiğimiz bilgide üreticimiz yakın zamanda 100 kişilik ekip sayısını 150-200 istihdama kadar çıkarmayı planlamaktadır. Aksaray tekstil sektörü sadece giyim üzerine değil çadır ihtiyacı üzerine de gitmekte ve son derece kaliteli çadırlar üretebilecek potansiyele sahiptir. İnşallah ilimizdeki tekstil firmalarımızın başarılarıyla yakın zamanda Aksaray tekstilde Gebze, Bursa, İstanbul gibi şehirlerle yarışabilecek ve Türkiye’nin yeni tekstil merkezi olacaktır” Dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021