SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’da Koyun Keçi Desteklemesi Yapılacak

Aksaray’da Koyun Keçi Desteklemesi Yapılacak

A - +

Aksaray Haberleri - 07.05.2016 - 14:02

Aksaray’da Koyun Keçi Desteklemesi Yapılacak

Aksaray Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Mayıs ayının sonuna kadar anaç koyun keçi desteklemeleri ödemesinin yapılacağını söyledi.
Aksaray’ın genellikle tarım ve hayvancılıkla uğraştığını belirten Başkan Aktürk, “Aksaray’ın büyük bir nüfusu geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlıyor. Hayvancılık bizim işin çok önemli. Bunu geliştirmekte çok önemli. Hükümetimiz tarım ve hayvancılığı her kademesine destekleme veriyor. Bu desteklerin bir tanesi de anaç koyun keçi desteklemesidir. Mayıs ayının sonuna kadar ödemeler yapılacak. Üreticilerin hesaplarına paralar aktarılacak. Üreticiler koyun ve keçi başına 20 TL destek alacak. Ziraat Bankası şubelerinden alabilecekler. Gecen yılda ödemeler mayıs ayının sonunda gerçekleşmişti. Üreticiler sadece destekleme alabilmek için bu işi yapmıyor. Bu iş bizim geçim kaynağımız. Verimliliği ve üretimi arttırmak, kaliteli ve sağlıklı gıda’yı üretmek zorundayız” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021