SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray’da Hergün 2500 Vatandaş İftar Açıyor

Aksaray’da Hergün 2500 Vatandaş İftar Açıyor

A - +

Ana Manşet - 15.04.2023 - 18:34

Aksaray’da Hergün 2500 Vatandaş İftar Açıyor

Aksaray Belediyesi’nin 11 ayın sultanı Ramazan ayında Ulu cami avlusunda açtığı iftar çadırı, her gün orucunu açmak isteyen misafirlerle dolup taşıyor. Her gün yaklaşık 2500 kişi ezan sesiyle orucunu açıyor.

Aksaray Belediyesinin tarihi Ulu cami önünde açtığı Ramazan çadırı her gün Kimsesiz ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarla birlikte çeşitli nedenlerle evinde orucunu açamayacak kişilere 1 ay boyunca hizmet veriliyor. Çadırda her gün tatlı, çorba, pilav ve ana yemek olmak üzere 4 çeşit yemek dağıtımı yapılıyor.

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir” düsturu doğrultusunda hizmet verdiklerini belirten Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer sözlerini şöyle sürdürdü: “İftar çadırımızda, ramazan ayı boyunca binlerce hemşerimizin aynı iftar sofrasında buluşturuyoruz. Her gün 2500 insanımız yemek hizmetimizden yararlanıyor bu vesileyle sadece ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız değil Ramazan Ay’ının en güzel hasletlerinden biri olan paylaşmak ve hep bir arada olma özelliğimizi bu Ramazan ayında da yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz bu vesileyle tüm vatandaşlarımızı Ulu cami önünde kurduğumuz iftar çadırımıza davet ediyorum” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021