Aksaray’da Göğüs kafesi yarılmadan by-pas ameliyatı yapılacak

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Aksaray’da Göğüs kafesi yarılmadan by-pas ameliyatı yapılacak
13 Haziran 2019 - 9:19 | 43 kez okunmuş
Aksaray’da Göğüs kafesi yarılmadan by-pas ameliyatı yapılacak

Aksaray yakın zamanda sağlık alanında merkez üssü olacak . Minimal İnvazif by-pass cerrahi seti ile onları kullanabilecek ekip Orta Anadolu Bölgesinde bulunan KONYA, KAYSERİ, NEVŞEHİR, NİĞDE VE KIRŞEHİR İllerimizin hiç birinde yok.

Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs kafesi yarılmadan kalp ameliyatı yapmaya imkan tanıyacak olan modern Minimal İnvazif by-pass cerrahi seti alacak.
Türkiyede çok az sayıda hastanede bulunan ve 2 temmuzda ihaleye çıkılacak olan Minimal İnvazif by-pass cerrahi seti adlı operasyon aletleri için gün sayıyor.
Geçtiğimiz aylarda bilindiği üzere Türkiye genel bütçesinden tıbbi ürünler satın almak için yapılcak sağlık harcamalarına sadece 5 milyon tl bütçe ayrılmıştı,
Aksaray Valisi, siyasetçileri ve İl sağlık Müdürlüğü bürokratlarının gayretleriyleAksaray büyük bir başarı gösterilmişti, Girişimler sonucu toplam 5 milyon lira olan bütçenin 3 milyonluk kısımı nı Aksaray Hastanesi tıbbi ürünler alınması için ayrılmasını sağladılar
Minimal İnvazif by-pass cerrahi seti ile onları kullanabilecek ekip Orta Anadolu Bölgesinde bulunan KONYA, KAYSERİ, NEVŞEHİR, NİĞDE VE KIRŞEHİR İllerimizin hiç birinde yok.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Aksaray ihracat ve üretimde dengi illere göre daha iyi bir yerde

Aksaray ihracat ve üretimde dengi illere göre daha iyi bir yerde2019 yılı Temmuz ayı il İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali

Motorlarla Ses Terörü

Motorlarla Ses TerörüSes Kirliliği yaratan motorlulular, bu yarattıkları ses kirliliği ile özellikle

Yeni Doğan Kız Çocuğuna Yapay Yemek Borusu Yapıldı

Yeni Doğan Kız Çocuğuna Yapay Yemek Borusu YapıldıAksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir ilk daha yaşandı.

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN