Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Belediye Haberleri » Aksaray’da Eski Binalar Bir Bir Yıkılıyor

Aksaray’da Eski Binalar Bir Bir Yıkılıyor

A - +

Belediye Haberleri - 23.06.2022 - 14:56

Aksaray’da Eski Binalar Bir Bir Yıkılıyor

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in Hamidiye Mahallesinde başlattığı kentsel dönüşüm projesi kapsamında bina yıkım işlemlerine devam ediliyor.

Belirlenen rezerv yapı alanı içerisindeki yapılardaki yıkımlar kontrollü bir şekilde gerçekleştiriliyor. Toplam proje alanı olarak belirlenen 2.25 hektarlık alanda bulunan 23 binanın yıkım işlemleri gerçekleştirildi. Son yapılan yıkım işlemlerinin ardından alanda 11 Bin metrekarelik alan boşaltılmış oldu.

Hamidiye Mahallesinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi için bina yıkım işlemleri yapılan olan hak sahipleri ile tek tek görüşme gerçekleştiriliyor. Hak sahipleri ile yapılan istişareleri neticesinde konutların boşaltılması sağlanarak yıkım işlemlerine başlanılıyor.

Kentsel dönüşüm süreci içerisinde hak sahiplerinin ekonomik kayıplar yaşamamaları ve mağdur olmamaları için kira yardımında da bulunuluyor.

Vatandaşların can ve mal güvenliğini tehdit eden yapılarda yıkım işlemlerinin gerçekleştirilmesi ile alan boşaltılıyor. Yıkım işlemlerinin tamamlanması ile birlikte inşaat çalışmalarının başlatılması planlanıyor.

Kentsel dönüşüm projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer vatandaşların sağlıklı, yeni ve depreme dayanıklı binalarda yaşamasını istediklerini söyledi. Başkan Dinçer açıklamalarının devamında şehrin kalbinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi ile modern konutlar inşa edileceğini vurguladı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021